Reklama

Znamy szczegóły wielkiej zadymy w Krośniewicach. Zatrzymanych już kilkunastu obcokrajowców!

Opublikowano:
Autor:

Znamy szczegóły wielkiej zadymy w Krośniewicach. Zatrzymanych już kilkunastu obcokrajowców! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dochodzenie w sprawie sobotniej bijatyki w Krośniewicach nabiera tempa. Zatrzymanych zostało już kilkunaście osób. Wcześniejsze, nieoficjalne informacje podane przez naszych czytelników częściowo potwierdza prokuratura. W awanturze faktycznie brali udział obcokrajowcy, lecz - jak się okazuje - nie obywatelstwa ukraińskiego, a gruzińskiego. Wszystkim zatrzymanym grozi nawet do 3 lat więzienia.

Aktualnie trwają czynności mające na celu odtworzenie przebiegu zdarzenia (nagranie z bijatyki możesz obejrzeć tutaj - KLIK).

- Realizowane są przesłuchania, analizujemy również wraz z policją zapisy z monitoringu. W dużej części to co się stało, zostało bowiem zarejestrowane przez kamery znajdujące się na terenie Krośniewic - wyjaśnia rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi, Krzysztof Kopania.

Dotychczas zatrzymanych zostało łącznie 14 obywateli Gruzji. To mężczyźni zamieszkujący w jednym z hosteli na terenie Krośniewic, zatrudnieni w pobliskich zakładach. Wszystkim im stawiane sa sukcesywanie zarzuty dotyczące udziału w pobicu czterech Polaków.

- Nie doszło do powstania poważniejszych obrażeń, niemniej przebieg zdarzenia wskazuje na to, że istaniało realne zagrożenie ich powstania. Podejrzanym grożą kary pozbawienia wolności w wymiarze do lat 3. Zastosowane zostały środki zapobiegawcze, głównie policyjny dozór i zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi - tłumaczy prokurator.

Niewykluczone, że w przyszłości te zarzuty zostaną zmodyfikowane, wymaga to jednak pogłęnienia ustaleń. Jak dodaje K. Kopania, na obecny etapie brak jest podstaw, by sądzić, że do pobicia doszło na tle różnic narodowościowych, bądź wyznaniowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE