Reklama

Reklama

"Żniwa" na kutnowskich drogach. Policja nie miała litości dla kierowców

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

"Żniwa" na kutnowskich drogach. Policja nie miała litości dla kierowców - Zdjęcie główne

W długi czerwcowy weekend kutnowska policja przeprowadziła kilkaset kontroli drogowych | foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W miniony długi weekend kutnowscy policjanci prowadzili wzmożone kontrole drogowe. Dla ponad 200 kierowców zakończyły się one mandatem, a kilkunastu straciło prawo jazdy.

Reklama

- Niestety, pomimo wielu działań promujących bezpieczną jazdę, kierujący nadal zapominają zdjąć nogę z gazu. Miniony długi weekend był bardzo pracujący dla kutnowskich policjantów, którzy czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu kutnowskiego między innymi na drogach - mówi podkom. Edyta Machnik z KPP w Kutnie. 

Policjanci z wydziału ruchu drogowego wylegitymowali 300 użytkowników dróg. Wobec 248 nałożyli środki prawne za nie przestrzeganie przepisów drogowych. Największą zmorą okazali się kierujący, którzy przekraczali dozwoloną prędkość. Prawie 160 kierowców jechało znacznie szybciej, niż pozwalają na to przepisy. 15 z nich straciło prawo jazdy, ponieważ przekroczyli dozwoloną prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

- Kierowco pamiętaj przepisy zobowiązują do poruszania się z prędkością bezpieczną, czyli taką która zapewnia panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków w jakich ruch się odbywa, m.in. rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, czy wreszcie warunków atmosferycznych i natężenia ruchu. Zgodnie z nowymi regulacjami prawnymi, które weszły w życie od 1 stycznia 2022 roku kierowcy, którzy nagminnie łamią przepisy muszą liczyć się ze znacznie większymi kwotami mandatów - apelują kutnowscy policjanci. 

Info: KPP Kutno

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy