Reklama

Reklama

Żołnierze Obrony Terytorialnej z Kutna ćwiczyli z… kawalerią powietrzną. Mamy zdjęcia!

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej zostali przeszkoleni przez żołnierzy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej ze sposobów desantowania się ze śmigłowca oraz technik naprowadzania maszyny i wyboru odpowiedniego miejsca do lądowania. Następnie terytorialsi prowadzili działania rozpoznawcze.

Reklama

Żołnierze z 91 i 92 batalionu lekkiej piechoty zostali przeszkoleni przez żołnierzy 1 dywizjonu lotniczego z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. 

- Zajęcia poprzedzone były szkoleniem teoretycznym, następnie terytorialsi zostali przetransportowani śmigłowcami z Leźnicy Wielkiej w okolice Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie przez 2 dni w terenie leśnym realizowali szereg zadań związanych z działaniami patrolowymi sekcji lekkiej piechoty – informuje Małgorzata Glińska, rzecznik prasowy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej

Terytorialsi wyposażeni m. in. w zestawy noktowizyjne i sprzęt optyczny wykonywali zadania związane z zakładaniem posterunków obserwacyjnych, patrolowaniem terenu, planowaniem zasadzek. 

- Ćwiczenia te są dla żołnierzy lekkiej piechoty ważną częścią szkolenia z zielonej taktyki. Wspólne działania z kawalerią powietrzną poszerzyły obszar wiedzy i umiejętności terytorialsów w zakresie wykonywania zadań z wykorzystaniem śmigłowców i współpracy z wojskami operacyjnymi, które z czasem będą rozszerzane o kolejne etapy – podkreśla M. Glińska.

Ćwiczenia zakończyły się w niedzielę przerzuceniem pododdziałów z rejonu Tomaszowa Mazowieckiego do Leźnicy Wielkiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy