Reklama

Reklama

Żychlin chce zrealizować inwestycję wartą aż 10 milionów. Jest tylko jeden problem…

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-archiwum

Żychlin chce zrealizować inwestycję wartą aż 10 milionów. Jest tylko jeden problem… - Zdjęcie główne

Gmina Żychlin chce zrealizować inwestycję wartą ponad 10 milionów złotych. Problemem są ceny podane przez potencjalnych wykonawców | foto poglądowe-archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Władze Gminy Żychlin przymierzają się do realizacji inwestycji wartej ponad 10 milionów złotych i dofinansowanej z Rządowego Funduszu Polski Ład. Problem w tym, że wszystkie złożone oferty są sporo wyższe.

Reklama

Na początku marca władze Gminy Żychlin ogłosiły przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej wraz z przykanalikami w północnej części miasta.

Przypomnijmy – latem 2021 roku władze Żychlina podkreślały, że budowa kanalizacji sanitarnej północnej części miasta jest strategiczna z uwagi na ochronę środowiska oraz podniesienie atrakcyjności miasta. 

- Ma mieć wpływ na wzrost przychodów budżetu. Obszar jest gęsto zaludniony o zwartej zabudowie. W obszarze rozwija się budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne oraz firmy produkcyjne i usługowo-handlowe – stwierdzał Burmistrz Żychlina, Grzegorz Ambroziak.

Przyłączonych do kanalizacji miałoby zostać około 700 mieszkańców i nowe tereny rozwoju budownictwa. 

Inwestycja miałaby zostać zrealizowana  w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawca miałby więc przygotować dokumentację projektową, a potem przystąpić do robót budowlanych.

W dokumentacji czytamy, że miałyby one polegać na budowie sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej o szacunkowej długości 4800 metrów bieżących, budowie sieci kanalizacji sanitarnej ciśnieniowej tłocznej o szacunkowej długości 1675 metrów i budowie czterech pompowni ścieków.

Ponadto w ramach inwestycji miałoby powstać 1600 metrów bieżących przykanalików. Po wszystkim wykonawca miałby przywrócić teren w pasie robót do stanu poprzedniego wraz z odbudową elementów pasa drogowego w tym nawierzchni drogowych, wjazdów, chodników do stanu sprzed rozpoczęcia prac.

Gmina na ten cel przygotowała 10,3 miliona złotych brutto. Znaczną część tej kwoty – bo mowa o 9,4 miliona – pokrywają środki z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Tutaj pojawia się problem – wpłynęły trzy oferty, wszystkie przekraczają wspomniany budżet o kilka milionów złotych.

Firma HYDROPOL z Gostynina wyceniła to zadanie na dokładnie 16.703.646,00 zł brutto z okresem gwarancji i rękojmi wynoszącym 60 miesięcy.

14.401.744,97 zł – to z kolei kwota podana przez ATA-TECHNIK z Budzynia. Okres gwarancji i rękojmi to również 60 miesięcy.

Konsorcjum firm HYDROBUT z Leszczynka i TRAKT z Woźniakowa wyceniło realizację tej inwestycji na 14.637.000,00 zł z identycznym okresem rękojmi i gwarancji jak w przypadku wcześniej wspomnianych ofert.

Póki co nie ma jeszcze informacji o tym, jak przetarg został zakończony – o jego rozstrzygnięciu poinformujemy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy