Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Joński pisze do Morawieckiego. Chce, by rząd dofinansował kutnowski szpital

Wydarzenia 10-12-2019 Autor: bnp
40

Czy rząd przeznaczy dodatkowe środki na funkcjonowanie szpitala w Kutnie? O to premiera Mateusza Morawieckiego pyta poseł Dariusz Joński, który niebawem ma otworzyć w naszym mieście swoje biuro. O pomysłach na rozwiązanie problemów dławiących kutnowski szpital poseł mówił w trakcie zwołanej dziś konferencji prasowej. 

Dariusz Joński przedstawił dziennikarzom interpelację, jaką złożył do Prezesa Rady Ministrów w sprawie Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. Oto, co pisze do premiera Morawieckiego: 

Podczas wielu spotkań w ramach dyżurów radnego Sejmiku Województwa Łódzkiego, które poświęcone były służbie zdrowia, mieszkańcy powiatu kutnowskiego wyrażali ogromne zaniepokojenie sytuacją Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o. Najważniejszymi wskazywanymi problemami były: jakość usług medycznych świadczonych w ramach kontraktu z NFZ oraz ogromne, przekraczające 35 mln złotych, zadłużenie szpitala. 
Zwracam się do Pana Premiera z prośbą o podjęcie działań mających na celu przyznanie środków finansowych na poprawę funkcjonowania wyżej wymienionej placówki. Dokapitalizowanie lub oddłużenie KSS sp. z o.o. w znaczący sposób zwiększy stan bezpieczeństwa zdrowotnego i doprowadzi do poprawy warunków leczenia wielu tysięcy pacjentów w naszym regionie. 

W związku z powyższym proszę również o odpowiedź na pytania:

1.    Czy i kiedy możliwe jest przyznanie dodatkowych środków na funkcjonowanie szpitala, w tym zwiększenie ryczałtu NFZ?

2.    Czy i jakie zostaną podjęte działania zmierzające do oddłużenia Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o .o.?
 

Poseł przedstawił również program wizyty w Sejmie uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. J. H. Dąbrowskiego,  II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicz,  Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica, Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego, Zespołu Szkół Nr 3 im. Władysława Grabskiego,  Zespołu Szkół Nr 4 im. Zygmunta Balickiego oraz  Zespołu Szkół w Żychlinie. Wizyta odbyć się ma 12 grudnia.
 

 

komentarze (40)
Dodaj komentarz

Opa, chyba była afera w redakcji bo zdjęcia "Pani Doktor" już nie ma.... Hahaha Hahaha Hahaha Hahaha Hahaha

Napewno. Zrobiła aferę .Masz rację.

Ale ta lekarka stara juz jest.

Panier pośle, a w którym roku było Powstanie Warszawskie?

Ty pewnie znasz tylko tę datę z historii Polski...

Ten ****k może sobie pisać nawet na Berdyczów. Morawiecki jest za poważnym człowiekiem żeby się przejmował co strzeli do zakutego łba jakiegoś komucha. Oni już mieli swoje 5 minut po 45 r.

To nie jest jakieś tam lgbt, to poważna sprawa, nawet się nie obejrzymy jak nam dzieci ze szkół zaczną wracać odmienieni na inną płeć.Wyślesz dziewczynkę, wróci chłopiec.

"I co wtedy? ", nie wiem skąd czerpiesz swoją wiedzę, ale proponuję nadrobić elementarne zaległości w wiedzy.

To jest oczywiście odpowiedź, do wpisu,"Tragedia".

Szpital w Kutnie nie spełnia standardów europejskich, a w zasadzie żadnych. To "studnia bez dna". Kolejki do lekarzy, niski poziom usług medycznych. Poradnia dla kobiet zlikwidowana. Jak można tak świadczyć usługi medyczne????

Miasto Kutno to miasto lekarzy konowalow. Jak w filmie U pana boga za miedzą zastepca komendanta. Rodziny lekarz w kutnie ma wszystko w oczach rtg ekg itd po prostu marnują sie w kutnie.

Oj to nie politycznie Joński starać się dofinansowanie kutnowskiego prosektorium ( sorry - znaczy się obecnie to jeszcze - szpital). Nie jest wszak dla nikogo tajemnicą, że ZUS robi bokami tymi nadmiernie wysokimi emeryturami no i " 13" a ministerstwu zdrowia również nie opłaca się leczyć "tej społecznej przeszłości". Nie zdziwię się jeżeli poganiacz wielbłądów - Morawicki , urzędowo zezwoli ludziom z 60+ na bezmandatowe przechodzenie na czerwonym świetle. Fakt - będą wypadki i to nawet śmiertelne ale będzie przynajmniej z tego zwiększony obrót na vacie w sektorze trumiennym a na vacie stoi przecież cały nasz budżet państwa.. Kraj nas dziś stoi przed wielkimi wyzwaniami i nie czas oglądać się na jakieś tam szpitale. Co ma być to będzie a co ma wisieć - nie utonie. Wszystko w rękach opaczności i poganiacza wielbłądów - Morawieckiegoi.

Za rządów SLD byli uadrowiciele- Pęczak i Kaczmarek którzy uzdrawiali szpital i słuch o nich zaginął . Dziś wyskoczyłnastepny Uzdrowiciel!!!

Nie zapomnij o bracie w komuszej wierze Kaszpirowskim.

Ten Ksiądz za nic nie odpowie ponieważ jest kapelanem kutnowskich policjantów

Noooo nareszcie coś może drgnie. Czerwona kawiorowa burżuazji burzuazja pisze list. Brawooooooooo.

Pan Jonski komentuje Nobla Tokarczuk na TVP info, piękna POEZJA! No komedia , to jest PROZA panie pośle!

Niech poseł Joński najpierw weżnie się razem z prokuraturą za Prezesów czasów rządu SLD - Uni Wolnosci ,PlatformyObyw. którzy posidzieli na stołku, wzieli pensje po kilkanaście tyś. przez pół roku - odprawa kilkadziesiąt tyś i dowidzenia na ten stołek czekał następny.

Pośle Joński to właśnie nieudolnośc Prezesów jest zasługą że nasz szpital jest w takim stanie jaki jest. Tu rację ma tzw. wyborca. Ogromne zarobki lekarzy i prezesów doprowadzila do takiego stanu/ . 

A wielka pani "Doktor" to kogo tam reprezentowała ?

A ty kogo reprezentujesz marna zazdrosna istoto z jadem w pysku?Pani doktor to nie dorastasz do pięt.

Doktor emerytka . Tej osobie juz dziękujemy.

Byłbym bardzo zadowolony,gdyby komuchy wszelkiej maści zniknęli z powierzchni ziemi.Z tej racji nie wierzę w dobre intencje posłowi Jońskiemu.

A wraz z nimi wszelkiej maści narodowcy vel nacjonaliści. Wtedy zawita do nas normalność.

Czerepach jak nikt inny potrafi z mieszkańców Kutna zrobić idiotów.Napisał list do Premiera.Człowieku -44 tys. mieszkańców Kutna też może to zrobić.Leży ci na sercu zdrowie i życie pacjętów szpitala---to gdzie byłeś kiedy po Kutnie jeździli fałszywi ratownicy. Nie ty ich zatrudniałeś,ale wiadomość o tym zdarzeniu do publicznej wiadomości dotarła po 4 miesiącach.Podobno pracowali 1dzień ,ale będąc w sejmiku pofatygowałeś się żeby to sprawdzić?.?cztery miesiące to mógł być czas aby coś zatuszować.Więc przestań pier..lić że ci nasze zdrowie i życie leży na sercu.Mając tak opozycje jak ty nasze życie i śmierć to tylko statystyka.

"pacjętów" - typowy wyborca polskiej prawicy...

Jeżeli potrafisz jedynie odnieść się do błędu a nie do opisanej sytuacji to znaczy że Czerepach ze swoją hipokryzją trafił na podatny grunt wyborczy.

"Unforgiven", jedni oceniają drugiego człowieka po wyglądzie, a inni - po umiejętności poprawnego posługiwania się językiem ojczystym. Na forum Cię nie widać, więc dostało Ci się za luki w elementarnej wiedzy. Osobiście nie chciałbym, aby Polacy stali się narodem nieuków, a tymczasem wielu sympatyków prawicy często nie potrafi złożyć poprawnej wypowiedzi w języku ojczystym. Taka prawda.

Czy Komorowski bulu,i Joński 44 też są nieukami?dyskusja nad błędami ,a nie nad zaistniałą sytuacją jest pusta.

Jeśli dla Ciebie język ojczysty jest czymś "pustym", to już Twój problem.

A ty typowy wyborca lewusów to na ruskich czołgach tu zawitałeś

Zapraszamy wszystkich posłów do działania ruszcie wreszcie te swoje 4 litry i do dzieła sprawa jest powazna

Brawo. Chociaż jeden, który od wielu lat coś przebąkuje w mediach o szpitalu

Szkoda, że tylko przebakuje, szpitalami mogli się zajmować jak byli przy władzy, ale nie wtedy doprowadzili je do ruiny, a teraz chcą ratować.I zrozum tu lewicę.

A od pani Zdanowskiej niech pan poseł domaga się mieszkań komunalnych!

Właśnie, a może pani Zdanowska postawi nam szpital na nogi?

A gdzie zaloga szpitala tak niby walcząca dla dobra pacjenta?

Trzymajta mnie 100 bo jeden nie ma co.Co ten Posel wezmie na kolano Pana Premiera i da mu klapsa.Panie posle to nie pan sie domaga to My mieszkancy Kutna,bo to My sie tu leczymy a szanowny posel jak zachoruje bedzie leczony w rzadowej lecznicy badz w jakiejs super klinice.

Nie musiałeś sie przedstawiać. Po tekście od razu widać z jakiej jesteś opcji.

Może najwyższą pora żeby posłowie którzy się dostali z naszego miasta, niezależnie z jakiej partii są zjednoczyli się i zadzialali w sprawie naszego szpitalu i paru innych spraw w naszym mieście? Aa nie czekaj, lepiej się żreć ze sobą i kłócić się o jakieś LGBT +....

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także