Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Mieszkańcy mają nowy parking dzięki projektodawcom KBO

Wydarzenia 10-09-2019 Autor: ez.
21

Kolejny obiekt zrealizowany w ramach Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego oddany do użytku. Dziś projektodawcy jak i przedstawiciele Urzędu Miasta oraz spółdzielni mieszkaniowej Pionier spotkali się, by pogratulować pomysłodawcom i podsumować inwestycję.

Projekt został złożony do ubiegłorocznej edycji KBO przez Łukasza WalczakaJacka Sikorę. Jego nazwa to „Modernizacja parkingu samochodowego w rejonie bloków ulicy Wybickiego 2, 4, 6, 8.”  Zmodernizowana została dalsza część parkingu, zlokalizowanego na terenach będących w zarządzie Zarządu Nieruchomości Miejskich.

Zadanie obejmowało usunięcie starych drzew - usunięto 2 drzewa wykazujące oznaki choroby (zamierające konary, ubytki w dolnej części pnia), za które jesienią br. zostaną wykonane nasadzenia zastępcze (w miejscu pozostałym po usunięciu drzew stworzono nowe miejsca parkingowe i lamp oświetleniowych z pasa drogowego; dokończenie chodnika wyłożonego kostką brukową od bloku Wybickiego 4 do skrzyżowania z ulicą Kasztanową, montaż nowego oświetlenia LED, montaż 3 ławek w rejonie chodnika, utworzenie dodatkowych miejsc parkingowych utwardzonych kostką brukową. Koszt tego zadania to ok. 100 000 zł. Nadzorem nad całym projektem czuwał Wydział Zarządzania Drogami z Piotrem Józefeckim na czele.

- W imieniu Prezydenta Miasta i własnym chciałem złożyć projektodawcom najserdeczniejsze gratulacje. Jak widać pomysł modernizacji parkingu był potrzebny mieszkańcom. Oddanych ponad 1600 głosów sprawiło, że projekt ten wygrał w ubiegłorocznej edycji i został zrealizowany. Mam nadzieję, że Panowie nie poprzestaną na tym projekcie i będą składali projekty w kolejnych edycjach - mówił Jacek Korowajski, Sekretarz Miasta, inicjator i pomysłodawca KBO.

Głos zabrali też sami projektodawcy.

- Uważam, że remont tego parkingu ma duże znaczenie dla bezpieczeństwa zarówno dla parkujących pojazdów jak i pieszych poruszających się po chodniku - mówił Łukasz Walczak.

Jacek Sikora dodał, że:

- Ten parking jest dla nas wszystkich, dla mieszkańców naszego miasta Kutna, którzy borykamy się z problemem parkowaniem tutaj na osiedlu. Mieszkańcy potrzebują tych parkingów, nie jest to projekt z sufitu. Udogodni to życie codziennie tym bardziej, że mamy tu blisko szkołę czy przedszkole.

komentarze (21)
Dodaj komentarz

Kto może oszacować ile miejsc parkingowych przybyło po tej inwestycji? Nie ma linii ograniczających pola parkowania więc jest kłopot. Na oznakowanie chyba nie starczyło funduszy albo nie uwzględniono w projekcie. Obecnie parkujący zostawiają większe odstępy miedzy pojazdami ale to nie jest zarzut wobec projektanta modernizacji parkingu tylko do "mistrzów" parkingów. Wykarczowane "chore" drzewa zostały usunięte bo usychały . Przyczyną takiego stanu drzew, było podcinanie konarów przez parkujących, ponieważ owoce jarzębiny oraz odchody ptaszków często spadały na karoserię samochodów i zanieczyszczały je . Poczekam do jesieni i zobaczę ile drzew dosadzą i jak długo będą rosły bo jedno przy ławeczce obok 2" nocni biesiadnicy" złamali je po paru miesiącach . Na razie roślina walczy i wypuściła odrosty w połowie złamanego pnia więc może ukształtuje się jakaś korona. Mam uwagę na temat nawierzchni parkingu dlaczego połowa ma kostkę brukową a reszta starą trylinkę. Czyżby 2 to cacy a 4 i 6 to reszta?

Jedni mają parking. Drudzy zdjęcia.

Remont tego parkingu to kpina. W tej kwocie powinna być wymieniona kostka na całej długości parkingu tak jak na chodniku. Dziury po lampach załatane starą kostką. Na plus oświetlenie. Jest jasno i bezpiecznie . Teraz tylko czekam na zimę i zobaczymy czy i w tym roku będzie to chodnik i ulica zapomniane przy odśnieżaniu i zabezpieczeniu przed gołoledzią.

Dobrze że coś się dzieje w Kutnie ale... Należałoby przyjrzeć albo przewidzieć konsekwencje. Ławka przy bloku Skłodowskiej 71 ponoć ma służyć mieszkańcom a służy pijakom i awarturnikom . Piją to pieski i nie tylko całe noce "prowadzą" nocne rozmowy i obsikuja dookoła wszystkie krzewy. Może panowie radni coś na to poradzą. To ma być dla nas mieszkańców to proszę zamieszkacie tutaj i będziecie czerpać radość ze swoich pomysłów. Mam nadzieję że ktoś odpowiedzialny się tym zajmie. Dziękujemy mieszkańcy.

W kwestii współpracy braterskiej - proszę o przypomnienie Panu Mariuszowi, że obiecał dopilnować realizacji projektu aktywnego przejścia na Wyszyńskiego w czerwcu br.

...i na Grunwaldzie!

Spódzielnia mieszkaniowa niech coś zrobi ,by te ceny mieszkań nie były takie same jak w Warszawie, i zacznie sie chwalić, bo na razie to jest tragedia, kogo stac na mieszkanie, zeby wynając, nie mówiąc o kupnie

A Sikora to ten co bez matury Prezesem w MZK jest ? Ewenement na skale światową !

Wałesa był prezydentem.

Sikor szuka pomysłu na siebie . Niebawem wybory prezydenckie

Myslałem że stara trelinka zostanie usunieta, a tu już po całej inwestycji. Fajny pomysł, ale wydaje mi się , że trochę drogo jak za ułożenie tylko chodnika i zrobienie kilku dodatkowych miejsc postojowych.

Kolejna inwestycja i co raz mniej zieleni. Ciekawe co takim /nie wiem jak ich okreslić/chyba chorym ludzikom jeszcze się urodzi w główkach urodzi aż strach pomysleć. Ja mysle źe na deser zostawią sobie kasztany na sienkiewicza. Na zachodzie nie do pomyślenia. Kto osobowo wydaje takie decyzje o wycince? Znacie takowo? Trzeba pamiętać o chorych ludzikach przy wyborach. Tylko czy się zdązy zanim wytną drzewa

Fajnie jest budować za pieniądze podatników i zbierać za to laury. Najlepiej całe Kutno wybrukowac pod parkingi, przecież zieleń nie potrzebna, będą oszczędności bo nie trzeba będzie o nią dbać.

Zamiast narzekać Beato zgłoś projekt do Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego i miej realny wpływ na nasze miasto????

Tu mogą działać tylko znajomi królika...

projekt może złożyć każdy mieszkaniec Kutna, więc do dzieła

A gdzie ten parking?? bo widzę tylko mor...

Aż strach otworzyć lodówkę bo może wyskoczyć któryś z Sikorów. Kolejny sukces Jacka????

"Zadanie obejmowało usunięcie starych drzew " - to nie powód do dumy - to powód do wstydu - wyciąć drzewa i wybrukować trawnik kostką pod samochody... ale sądząc po zdjęciach niektórzy nie wiedzą co to ekologia...

Oko zachęcamy do złożenia projektu w przyszłorocznej edycji Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. To naprawdę jest proste!

Zlożyłbym projekt tworzenia zielonych skwerów i miejsc zielonych poprzez usuwanie zbędnych placów ale to raczej nie możliwe w tym "mieście"

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także