Rejestracja i logowanie

Leski na scenie CTMiT

Kultura 05-05-2017 Autor: jej Foto: KDK
1
Leski na scenie CTMiT

Leski to pseudonim artystyczny Pawła Leszoskiego, nowego singer/songwritera na polskiej scenie alternatywnej. Mantrowe melodie, magnetyczny wokal i intymne teksty sprawiają, że jego muzyka stawiana jest na półce z twórczością Bena Howarda czy Jose Gonzalesa. Leski bawi się kontrastami i miesza nowoczesne dźwięki analogowych syntezatorów z tradycyjnymi brzmieniami folkowego instrumentarium. Wszystko oplata pięknymi tekstami, które w wielu recenzjach postawiły go obok takich artystów jak Skubas czy Fisz.

1 czerwca 2015 ukazał się debiutancki krążek Leskiego Splot, który promował singiel Kosmonauta. Obecnie album promuje drugi utwór Ulotny, który jak jego poprzednik znalazł się w zestawieniu Listy Przebojów Programu III Polskiego Radia.

Leski muzyką zajmuje się od lat, ale dopiero niedawno zdecydował się na wydanie pierwszej w pełni autorskiej płyty. Szerszej publiczności dał się poznać w kwietniu 2014 roku, kiedy samodzielnie wydał EP Zaczyn. Wzbudził nią apetyt na krążek długogrający wśród fanów muzyki indie-folk i dziennikarzy muzycznych.

Talent Leskiego doceniła sama Edyta Bartosiewicz i zaprosiła artystę jako support na całą jesienną trasę Love&More. Udział Leskiego w trasie odbił się szerokim echem w mediach, a sam artysta zyskał setki fanów w całej Polsce. Koniec 2014 roku przyniósł podsumowania (m.in. Uwolnijmuzyke.pl, Musicis.pl, Somusic.pl), w których Zaczyn wymieniany był wśród najlepszych EPek, a Leski jako artysta, który w 2015 zrobi spore zamieszanie na polskiej alternatywnej scenie muzycznej.
W przygotowaniu nowa płyta autorska.

Bilet w cenie 20 zł dostępny w kasie KDK, CTMiT oraz w sprzedaży ONLINE.

komentarze (1)
Dodaj komentarz

"singer/songwritera" - Kłania się Ustawa o ochronie języka polskiego. Nauczcie się pisać po polsku.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także