Rejestracja i logowanie

Seria włamań w mieście. Sprawcą okazał się... 14-latek

Region 22-11-2019 Autor: ksz Foto: ilustracyjne
0
Seria włamań w mieście. Sprawcą okazał się... 14-latek

Policjanci zatrzymali wczoraj podejrzanego o włamania. Jego celem była m.in. altana rekreacyjna i garaż na terenie Łęczycy. Sprawcą, który usłyszał trzy zarzuty okazał się 14-latek. Teraz o losie nieletniego zadecyduje sąd rodzinny.

Od połowy października do 15 listopada policjanci zostali zawiadomieni o trzech włamaniach na terenie Łęczycy. Celem sprawcy było pomieszczenie gospodarcze i altana rekreacyjne na jednym z ogródków działkowych, a w jednym przypadku włamał się on do garażu osiedlowego. Aby dostać się do środka w dwóch przypadkach pokonał zabezpieczania drzwi, a do wnętrza altany wszedł po tym, jak wybił szybę. Jego łupem były m. in. narzędzia i sprzęt ogrodniczy, a straty, jakie wyrządził podczas trzech włamań wstępnie oszacowano na 1800 zł. Dobra znajomość środowiska przestępczego oraz zeznania świadków doprowadziły śledczych na trop 14–letniego włamywacza.

- 21 listopada policjanci pojawili się w jego miejscu zamieszkania - mówi asp. Mariusz Kowalski z KPP Łęczyca. - Przeszukując lokal zabezpieczyli skrzynkę narzędziową skradziona z jednego z pomieszczeń. Nieletni, podejrzany o włamania został zatrzymany i jeszcze tego samego dnia usłyszał trzy zarzuty dotyczące tego przestępstwa. Teraz o jego losie zadecyduje sąd rodzinny. Policjanci będą ustalać, kto nabył skradzione mienia i mógł udzielić pomocy w jego zbyciu. Pamiętajmy, że przestępstwo paserstwa zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

komentarze (0)
Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
CISZA WYBORCZA!!! - Trwa od północy 10.07.2020r do zamknięcia lokali wyborczych, czyli niedzieli 12.07.2020r godz.: 21:00.

Zakazane jest rozpowszechnianie materiałów wyborczych. Zakazana jest agitacja w internecie - nie można publikować informacji o kandydatach, ani sondaży.

Naruszenie lub złamanie ciszy wyborczej według polskiego prawa jest wykroczeniem zagrożonym grzywną (art. 498 Kodeksu wyborczego). Jej wysokość jest uregulowana w Kodeksie wykroczeń (art. 24) i może wynosić od 20 zł do 5 000 zł.

Za publikację sondaży przed zamknięciem lokali wyborczych grozi grzywna od 500 tys. zł do 1 mln zł. Prosimy więc o kulturalne wypowiedzi bez łamania ciszy wyborczej, aby policja nie prosiła nas o Wasze dane i żeby nikt nie narobił sobie problemów :)

Czytaj także