Reklama

Reklama

Rusza cykl szkoleń dla nauczycieli z powiatu kutnowskiego. „Cieszy nas tak duże zainteresowanie” [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Edukacja Kutnowscy nauczyciele włączyli się do akcji szkoleń z edukacji włączającej organizowanych przez Fundację Pro Aperte. To dobra okazja do pozyskania wiedzy, jak w praktyce wspierać uczniów, którzy posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Reklama

Fundacja Pro Aperte od 1 lipca br. realizuje projekt „Dzieci-Rodzice-Szkoła. Mobilne działania terapeutyczno-edukacyjno-interwencyjne”, który potrwa do 30 czerwca 2023 roku. Jest on finansowany przez Narodowy Instytut Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego z funduszy NoweFIO. Celem głównym projektu jest zwiększenie dostępności lokalnego społeczeństwa do działań terapeutycznych, edukacyjnych oraz wiedzy praktycznej. 

Jeden z realizowanych w projekcie obszarów wiedzy praktycznej dotyczy wsparcia nauczycieli we właściwym dostosowywaniu oddziaływań do potrzeb uczniów, którzy posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Liczba wydawanych orzeczeń z roku na rok wzrasta, stąd mądre  i właściwe realizowanie zaleceń w nich zawartych jest szczególnie potrzebne. 

W ramach tego obszaru sześć placówek oświatowych z Regionu Kutnowskiego ma niepowtarzalną okazję do skorzystania z doświadczeń i ogromnej wiedzy trenerów od lat zajmujących się tematyką uszytej na miarę edukacji włączającej. 

Szkolenia prowadzą wybitne w swoich dziedzinach osobowości z Fundacji Autism Team: Sylwia Kowalska, Agnieszka Warszawa oraz doktor Michał Handzel. Warto nadmienić, iż Pani Agnieszka i Pan Michał są osobami w spektrum autyzmu i od wielu lat, jako samorzecznicy działają na rzecz poprawy m.in. obszaru edukacji dla osób o odmiennej ścieżce rozwojowej.

18 października rozpoczął się cykl powyższych szkoleń, który potrwa do 10 listopada. Do szkół z powiatu kutnowskiego, które zgłosiły chęć poszerzenia wiedzy w tematyce edukacji włączającej należą:

  • Szkoła Podstawowa nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie
  • Zespół Szkolno - Przedszkolny  nr 2 Im. Jana Pawła II w Żychlinie
  • Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Kutnie
  • Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Grabowie (k. Żychlina)
  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie
  • Zespół Szkół Nr 1 w Żychlinie im. Adama Mickiewicza w Żychlinie
 

- Cieszy nas niezmiernie tak duże zainteresowanie ze strony szkół na różnych poziomach edukacyjnych, ponieważ świadczy to o otwartości na potrzeby osób w spektrum autyzmu i gotowości do coraz lepszego kreowania rzeczywistości edukacyjnej. Wszyscy dążymy do tego, aby szkoła w której kształcą się uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, niezależnie od typu szkoły, była dla tych uczniów miejscem bezpiecznym, zrozumiałym i rozwijającym na miarę ich możliwości – podkreśla Fundacja Pro Aperte. 

Info: Fundacja Pro Aperte

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE