Reklama

5 powodów, dla których warto uczyć się angielskiego przez Skype

Opublikowano:
Autor:

5 powodów, dla których warto uczyć się angielskiego przez Skype - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Nie wierzysz, że nauka angielskiego przez Skype jest tak samo skuteczna, jak lekcje w szkole stacjonarnej? Czas to zmienić! Oto 5 powodów, dla których warto uczyć się języka przez komunikator.

1. Nauka angielskiego przez Skype jest komfortowa

Wiesz, jak to jest w zimie. Lekcje w szkole językowej opłacone, a tu trzeba przedzierać się w korkach przez pół miasta, aby do niej dotrzeć. Wszędzie zaspy i na dodatek sprawy nie ułatwia sparaliżowana komunikacja. Ucząc się angielskiego przez Skype, nie musisz ubierać grubej kurtki i ciężkich butów oraz udawać się w podróż samochodem lub autobusem. 

Siadasz wygodnie w ulubionym fotelu w swoim domu i po prostu rozmawiasz z lektorem. Możesz zaparzyć sobie filiżankę aromatycznej kawy lub herbaty i wdać się w miłą pogawędkę z native speakerem. Nawet nie zauważysz, że się uczysz! 

Natomiast latem wyciągniesz kocyk, rozłożysz go w pod drzewem i tam będziesz pobierać lekcje. Każde miejsce jest dobre, pod warunkiem, że masz dostęp do internetu. Ważne, aby było zacisznie i atmosfera sprzyjała konwersacji. 

2. Lekcje angielskiego przez Skype — pozwalają oszczędzić czas

Pewnie myślisz o tym, że wygospodarowanie czasu na naukę angielskiego przez Skype jest niemożliwe? Jesteś w błędzie! Przez komunikator języka uczą się biznesmeni, studenci i mamy z małymi dziećmi. Jak więc widzisz to metoda dla każdego! 

Lekcje angielskiego przez Skype możesz pobierać rano, po południu lub wieczorem. Wszystko zależy od Twojego aktualnego rozkładu dnia. A jeśli na przykład masz ważny egzamin i nie możesz wziąć udziału w zajęciach? Wystarczy, że odpowiednio wcześnie poinformujesz o tym lektora i przełożycie spotkanie. Nic na tym, nie tracisz i lekcje Ci nie przepadają (tak jak byłoby to w szkole stacjonarnej). 

3. Angielski przez Skype to oszczędność 

I to jaka! Nie musisz wydawać pieniędzy na podręczniki ani na bilety komunikacji miejskiej. Wszystkie potrzebne materiały znajdujesz w internecie. Mało tego. Native speaker ćwiczenia przygotowuje specjalnie dla Ciebie, więc są one dostosowane do Twojego poziomu zaawansowania językowego. 

Co więcej, jeśli z jakiegoś względu nie możesz odbyć spotkania z lektorem, lekcja Ci nie przepada. Nadrabiasz wszystko w odpowiednim momencie. Jak więc widzisz, nauka angielskiego przez Skype nie kryje w sobie dodatkowych kosztów. 

4. Lekcje angielskiego przez Skype, czyli nauka we własnym tempie

W szkołach językowych kursantów zwykle dobiera się pod względem stopnia zaawansowania językowego. Jednak na dłuższą metę taki system nie zdaje egzaminu. Dlaczego? Ponieważ każdy z uczestników zajęć ma inne tempo nauki. Jedni materiał przyswajają szybciej, inni — wolniej. 

Ucząc się angielskiego przez Skype, to Ty narzucasz, w jaki sposób chcesz się uczyć. Możesz poprosić lektora, aby powtórzył trudniejsze partie i jeszcze raz przetłumaczył niektóre zdania. Zresztą nauczyciel nie przejdzie do następnego zagadnienia, zanim nie przekona się, że wszystko zrozumiałeś i dobrze opanowałeś. W ten sposób nie będziesz stresował się swoimi ewentualnymi brakami, bo po prostu ich nie będzie. 

5. Angielski przez Skype pozwala pokonać barierę językową

To ogromna zaleta lekcji angielskiego przez Skype. Kiedy będą one odbywać się w Twoim domu, poczujesz się o wiele pewniej i łatwiej będzie Ci się skoncentrować. Nic nie rozproszy Twojej uwagi — ani rozmowy, ani żarty uczestników kursu. Dzięki temu, że jesteś tylko Ty i lektor, przełamiesz barierę językową, która często jest zmorą wielu osób uczących się angielskiego. Pokonasz swoje skrępowanie i wreszcie zaczniesz mówić! 

Nauka angielskiego przez Skype pozwoli Ci skorzystać z nowych technologii takich jak, chociażby komunikator. Liczba dostępnych w sieci materiałów do nauki języka przyprawia o zawrót głowy. Native speaker wybierze je dla Ciebie, tak aby były ciekawe i angażujące. 

Lekcje języka to wspaniała podróż przez czasy, słownictwo i idiomy. Nie bój się w nią udać! 

 

Skorzystaj z darmowej lekcji próbnej - więcej informacji na stronie https://effectiva.pl/angielski-przez-skype/ 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy