Reklama

8 najlepszych suplementów na nabranie masy ciała

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

8 najlepszych suplementów na nabranie masy ciała - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Odpowiednia suplementacja może realnie wspomóc osiągane rezultaty na treningach oraz zawodach, poprawić samopoczucie itp. To jakie suplementy diety powinno się przyjmować jest uzależnione od konkretnej sytuacji oraz celów treningowych. Jednym z najczęściej zadawanych pytań w tym kontekście jest to, jakie suplementy diety są w stanie wspomagać przybieranie masy ciała? Co ciekawe, jest to jeden z najczęstszych celów treningowych, dlatego warto o tym wiedzieć. W tym artykule prezentujemy listę 8 najlepszych suplementów diety na nabranie masy ciała.

Jakie są najlepsze suplementy diety na budowę masy ciała?

Kreatyna, białko kazeinowe, białko serwatkowe i gainer to jedne z najpopularniejszych suplementów diety wspomagających przybieranie na wadze. Osoby, które chcą przybrać na masie, często stosują kombinację tych produktów. Jednak zanim przyjrzymy się konkretnym odżywkom i suplementom, warto zwrócić uwagę na 2 ważne kwestie względem nich.

Przede wszystkim, należy pamiętać, że suplementacja ma być dodatkiem do odpowiedniej diety. Nie da się odżywkami zastąpić pełnowartościowego posiłku. Natomiast druga kwestia dotyczy źródła pochodzenia odżywki. Nie brakuje sytuacji, gdy okazuje się, że ktoś zatruł się odżywką lub innym suplementem diety. Jednak najczęściej dzieje się to w wyniku zażycia preparatu z niewłaściwego, nieznanego źródła. Odżywki i suplementy powinniśmy kupować jedynie z oficjalnego źródła, a najlepiej skonsultować to z odpowiednim specjalistą (lekarzem lub dietetykiem). 

  • Kreatyna to kwas organiczny, który naturalnie występuje w mięśniach. Jest wykorzystywana do produkcji energii w komórkach organizmu człowieka. Kreatynę można znaleźć w mięsie i rybach. Może być również wytwarzana syntetycznie. Kreatyna jest często stosowana przez sportowców w celu poprawy ich wydajności podczas krótkich, intensywnych ćwiczeń.
  • Białko kazeinowe to wolno trawiące się białko, które przez kilka godzin stale dostarcza aminokwasy do mięśni. Kazeina znajduje się w mleku. Może być również wytwarzane syntetycznie. Białko kazeinowe jest często stosowane przez sportowców, aby pomóc im odzyskać siły po treningu i zbudować masę mięśniową.
  • Białko serwatkowe to szybko trawione białko, które zapewnia organizmowi szybkie źródło aminokwasów. Serwatka występuje w mleku. Może być również produkowana syntetycznie. Białko serwatkowe jest często stosowane przez sportowców. Co więcej, jest to prawdopodobnie najpopularniejsza odżywka treningowa.
  • Gainer to suplement diety, który zawiera dużą ilość kalorii i składników odżywczych. Jest on często stosowany przez osoby, które chcą przybrać na wadze lub zbudować masę mięśniową.

Tak więc, są to jedne z najbardziej popularnych suplementów diety na przyrost masy ciała. Warto jednak przyjrzeć się tym mniej popularnym suplementom, które również mogą okazać się skuteczne w budowaniu masy ciała. O jakich suplementach mowa?

  • ZMA to suplement mineralny, który zawiera cynk i magnez. Jest on często stosowany przez sportowców w celu poprawy ich wydajności i regeneracji.
  • HMB jest związkiem, który znajduje się w tkance mięśniowej. Jest często stosowana przez sportowców, aby pomóc im w budowaniu masy i siły mięśniowej.
  • Arginina i Glutamina to aminokwasy występujące w mięsie, rybach i orzechach. Są one często stosowane przez sportowców w celu poprawy ich wydajności i regeneracji.

Nabywanie odżywek i suplementów odpowiedniej jakości z pewnego źródła jest absolutną podstawą. To właśnie tego rodzaju preparaty znajdziesz w sklepie SFD - https://sklep.sfd.pl/.

Suplementacja powinna być uzupełnieniem diety, nie jej substytutem

Tak więc, są to jedne z najlepszych suplementów diety na przyrost masy ciała. Należy jednak pamiętać, że suplementacja nie może zastąpić zrównoważonej diety i właściwego odżywiania. Ponadto, niektóre z tych suplementów powinny być przyjmowane tylko w określonych porach roku. Na przykład, kreatyna powinna być przyjmowana tylko w okresie poza sezonem, chociaż coraz więcej osób odchodzi od tego trendu.

ZMA, HMB, arginina i glutamina to jedne z najlepszych suplementów na przyrost masy ciała. W sklepie SFD - https://sklep.sfd.pl/Od%C5%BCywki_na_mas%C4%99-k142.html dostępne są najwyższej jakości odżywki i suplementy wspierające budowanie masy, które pochodzą ze sprawdzonego źródła.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy