reklama

Biologiczna i ekologiczna oczyszczalnia ścieków – jak używać?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Biologiczna i ekologiczna oczyszczalnia ścieków – jak używać? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

LifestyleJeśli użytkujesz biologiczną lub ekologiczną oczyszczalnię ścieków, musisz wiedzieć, że istnieją pewne zasady użytkowania tego typu instalacji. Innymi słowy warto wiedzieć, co można robić, a czego się nie powinno, jeśli oczyszczalnia ma pozostać zadbana.

Uwaga na sól

Jednym z najczęstszych problemów, gdy chodzi o użytkowanie biologicznych i ekologicznych oczyszczalni ścieków jest sytuacja, gdy dostanie się do nich zbyt wiele soli. Jest to o tyle istotne, iż sól w dużym stężeniu bardzo negatywnie wpływa na populacje bakterii, po prostu przyczyniając się do ich wytępiania.

Z tego też względu dbanie o oczyszczalnie powinno uwzględniać ograniczenie przedostawania się nadmiaru tej substancji. To ważne chociażby w kontekście popłuczyn ze stacji uzdatniania wody. Te przed dostaniem się do zbiornika powinny zostać prawidłowo zutylizowane.

Syfon w rurce do skroplin

Skropliny jako takie nie są problemem dla biologicznych i ekologicznych oczyszczalni, jednak warto zadbać o to, aby w rurce do nich został zamontowany syfon. Dlaczego? Ponieważ jeśli tego nie zrobimy, wonie z oczyszczalni mogą przedostawać się do klimatyzacji.

Odpływ liniowy z garażu

Jednym z problemów w dbaniu o biologiczną lub ekologiczną oczyszczalnię może yć tez podłączenie do niej odpływu liniowego z garażu. Taka decyzja może być dużym błędem, ponieważ wymiana temperatury pomiędzy ciepłym garażem, a wnętrzem syfonu może prowadzić do wysuszenia tego ostatniego. To z kolei może doprowadzić do sytuacji, w której nieprzyjemne zapachy z oczyszczalni zaczną się cofać do garażu. Zamiast takiego rozwiązania, lepiej poprowadzić odpływ liniowy do zbiornika na deszczówkę.

Odpowietrzanie kanalizacji

To jeszcze jedna kwestia, o którą warto zadbać. Rura odpowietrzająca z kanalizacji powinna wychodzić poza dach. Przyczyna jest dość prosta – dzięki temu nieprzyjemne zapachy są wyprowadzane odpowiednio wysoko. Najlepiej za pomocą rury fi110. Węższa rura może sprawiać, że część zapachów czasem będzie się kotłować w rurze, a to może się przełożyć na pojawiające się co jakiś czas zapachy w trakcie korzystania z instalacji w domu.

Więcej informacji na temat tego, jak dbać o ekologiczną lub biologiczną oczyszczalnię ścieków znajdziesz na stronie Biower.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy