Reklama

Chcesz wydać książkę? Wydrukuj ją i zrób to samodzielnie!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Chcesz wydać książkę? Wydrukuj ją i zrób to samodzielnie! - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Self-publishing, czyli wydawanie samemu własnych dzieł, to coraz częściej spotykane zjawisko. Jeśli zbudowało się grupę odbiorców, to nie ma znaczenia, czy zwiążemy się z dużym wydawcą, bowiem możemy stosunkowo łatwo ocenić, jaki nakład jest potrzebny i jaki się sprzeda. Wówczas możemy zrobić to własnym sumptem! Potrzebujemy jednak drukarni, która przygotuje nasze książki.

Obecnie zmieniła się rola dużych wydawnictw, ale też zmieniła się skala i możliwości tego, jak zyskać popularność czy trafić do odbiorców. Oczywiście, wielkie oficyny w założeniu zapewniają całą promocję i opłacają wydanie książki, jednak, co uzasadnione, mają duży udział w zyskach. Zakładając, że chcemy trafić do kilkuset czy kilku tysięcy odbiorców, okazuje się, że wydanie książki samemu może być znacznie bardziej opłacalne. Owszem, za całą realizację będziemy musieli zapłacić sami, ale również cały ewentualny zysk ze sprzedaży książek trafi do nas. Łatwo możemy obliczyć, czy to w ogóle się opłaci. Zasadniczo, poza skończoną książką, potrzebny nam będzie grafik i ktoś od łamania tekstu, żeby przygotować odpowiednio sformatowany plik. Kwestie realizacji fizycznego wydania należą już całkowicie do drukarni, która powinna mieć doświadczenie w druku tego typu, jak również w działaniach introligatorskich związanych z przygotowywaniem okładek, składaniem książek i oprawą.

Drukarnia odpowiednia do naszych zamiarów

Skoro nie mamy w planie drukować dziesiątek tysięcy książek, a jedynie ograniczony nakład zgodny z zapotrzebowaniem, to warto rozejrzeć się za drukarnią, która specjalizuje się w tego rodzaju realizacjach. Spokojnie, ich jakość jest porównywalna z książkami, które mamy na półce, i naszą bez problemu będzie można obok nich postawić - jeśli będzie się wyróżniać, to tylko na plus, bo mniejszy nakład może sprawić, że zainwestujemy np. w zdobienie okładki - wycięcia czy lakierowanie UV. Warto znaleźć drukarnię, w której przeszywa się bloki książki nićmi, a nie wyłącznie klei, gdyż jest to bardziej wytrzymałe rozwiązanie. Co do techniki druku, to wystarczy druk cyfrowy, choć przy większych nakładach druk offsetowy jest bardziej wydajnym rozwiązaniem. Jeśli potrzebna jest nam mogąca spełnić nasze oczekiwania drukarnia, Wrocław jest dobrym miejscem do poszukiwań.

Dobrej jakości, korzystne cenowo wydruki - Wrocław to dobry kierunek!

Jeśli potrzebna jest profesjonalna, terminowa i godna zaufania drukarnia, Wrocław mieści siedzibę Drukarni KiD, która realizuje zlecenia dla osób prywatnych i firm z całej Polski. Wysyłka wydruków za pośrednictwem kuriera możliwa jest również na adresy europejskie. Jeśli potrzebny jest solidny druk offsetowy czy druk cyfrowy, Wrocław i cała Polska mogą liczyć na Drukarnię KiD. To dobry partner do rozpoczęcia przygody z self-publishingiem, a doświadczony zespół jest w stanie doradzić na każdym etapie realizacji, prezentując również wykonane dotychczas realizacje, by zobrazować efekt, jaki możemy uzyskać.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy