Dla kogo można wykupić NNW szkolne?
NNW szkolne to produkt ubezpieczeniowy, który powstał przede wszystkim z myślą o dzieciach i młodzieży między 6. a 18. rokiem życia. Jednak niektórzy ubezpieczyciele wychodzą naprzeciw oczekiwaniom rodziców młodych ludzi i poszerzają swoją ofertę. Dlatego jest możliwość kupienia NNW szkolnego dla młodszych dzieci, a także mogą je wykupić osoby do 26. roku życia – pod warunkiem że się uczą.Co należy wiedzieć o ubezpieczeniu NNW dla dzieci?Taka polisa różni się od indywidualnego ubezpieczenia na życie, które mogą mieć rodzice. Szkolne NNW:
- można kupić samemu lub za pośrednictwem szkoły czy przedszkola – jednak ta pierwsza opcja jest zdecydowanie korzystniejsza. W placówkach edukacyjnych można wykupić wyłącznie gotowy pakiet ubezpieczenia o już ustalonym zakresie, którego nie można modyfikować. Natomiast zajmując się samodzielnie wykupieniem polisy dla dziecka, istnieje możliwość, aby samemu decydować o sumie ubezpieczenia i wybrać kompleksową ofertę;
Zakres ochrony ubezpieczenia NNW dla dzieci
Wiesz już, że ubezpieczysz swoje dziecko, ale nie masz pojęcia, na jakie parametry umowy zwrócić uwagę? W pierwszej kolejności przyjrzyj się sumie ubezpieczenia.To ona jest bazą do wyliczania ewentualnego odszkodowania, które otrzymasz po wypadku dziecka. Suma ubezpieczenia może wynosić np. 50, 20 lub 100 tys. zł. Im będzie ona wyższa, tym większe odszkodowanie trafi do rodziców ubezpieczonego ucznia. Jednocześnie wraz z kwotą, na którą ubezpieczysz swoje dziecko, będzie rosnąć wysokość składki. Dlatego szukaj oferty na miarę swoich wymagań i możliwości finansowych – może ci w tym pomóc Rankingubezpieczennazycie.pl.
Kiedy już wiesz, na jaką kwotę chcesz ubezpieczyć swoją pociechę, przyjrzyj się dokładniej ofertom ubezpieczycieli. Przeanalizuj zakres każdej polisy NNW dla ucznia. Może on obejmować wypłatę odszkodowania w przypadku:
- złamań i zwichnięć – nóg, rąk, palców;
To, jaką kwotę otrzyma rodzic, jest uwzględnione w OWU lub szczegółowo rozpisane w załączniku do umowy polisy. Niektóre kwoty są już sprecyzowane (np. 50 zł za każdy dzień w szpitalu), a inne wyrażone procentami (np. 1% SU za złamanie palca). Te drugie oblicza się na podstawie sumy ubezpieczenia.
Co oprócz odszkodowania? Oto wsparcie, którego udziela ubezpieczyciel
Odszkodowanie może być dużym wsparciem finansowym, jeżeli dziecko po wypadku wymaga dłuższego pobytu w szpitalu lub w domu, nie możesz pracować, a twoja pensja jest niższa. Oprócz tego, jeżeli wybierzesz NNW szkolne o odpowiednio szerokim zakresie, to ubezpieczyciel udzieli ci także solidnego, niepieniężnego wsparcia. Może on:
- zorganizować oraz opłacić korepetycje, jeżeli uczeń z powodu rekonwalescencji po wypadku opuścił wiele dni w szkole i ma zaległości w nauce;
O tym, co może obejmować ubezpieczenie NNW dla dziecka, szczegółowo napisano w artykule na stronie https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/co-obejmuje-ubezpieczenie-szkolne/87.html.
Szukasz NNW dla dziecka? Na to zwróć uwagę
Nawet jeżeli polisa, którą zamierzasz kupić, wydaje ci się świetna, to jeszcze raz uważnie się jej przyjrzyj. Sprawdź, czy nie ma w niej mowy o np. limicie hospitalizacji. Bywa, że ubezpieczyciele wypłacają odszkodowanie tylko za 1 lub 2 pobyty w szpitalu w ciągu roku. Limity mogą też dotyczyć transportu medycznego czy wizyt domowych lekarza.Przyjrzyj się też, czy ubezpieczyciel już następnego dnia po opłaceniu przez ciebie składki, będzie zobowiązany do wypłaty odszkodowania, czy zastrzegł sobie okres karencji. Jest to czas od momentu podpisania umowy, kiedy nawet jeśli twojemu dziecku zdarzy się wypadek, to nie otrzymasz pieniędzy od firmy ubezpieczeniowej.
Złamane ręce i palce, zwichnięte kostki, wybite zęby i niezliczona liczba upadków – to wszystko czeka na twoje bawiące się dziecko. Niektórych wypadków nie sposób uniknąć, ale warto zawsze móc liczyć na odszkodowanie, które pomoże maluchowi wrócić do zdrowia.