Reklama

Czy warto zamówić kartę płatniczą dziecku?

Opublikowano:
Autor:

Czy warto zamówić kartę płatniczą dziecku? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle W dzisiejszych czasach posiadanie karty bankomatowej wcale nie robi na nas wrażenia. Jest to naturalna kolej rzeczy i niemalże każdy ma dostęp do konta w ten sposób. Rzadko kiedy mają je jednak dzieci i rzadko mają dostęp do środków zgromadzonych na koncie. Jednak przychodzi moment, gdy zadajemy sobie pytanie o to czy warto już zainwestować w kartę i samodzielny dostęp dziecka do pieniędzy. Jakie są wady i zalety?

Jaką kartę wybrać?

Najpierw warto byłoby zastanowić się z jaką kartą mielibyśmy do czynienia. Karta płatnicza dla dziecka powinna spełniać kilka podstawowych funkcji. Przede wszystkim powinna być skorelowana z kontem rodziców, by móc lepiej nią zarządzać. Po drugie, nie powinna mieć wszystkich funkcji normalnej karty, a więc być przeznaczona np. do wypłaty pieniędzy z bankomatu. Po trzecie, powinna umożliwiać płatności nie tylko w polskiej walucie, ale także w walucie obcej, np. w euro czy dolarach.

Wady posiadania karty przez dziecko

Nie można znaleźć wielu wad takiego rozwiązania, jeśli wybierzemy dobrą kartę, np. kartę do konta rodzica. Jeśli otrzymamy kartę o ograniczonych możliwościach, to tak naprawdę nie można dopatrzyć się negatywów. Dzieci i tak korzystają z gotówki, a przy tym będą musiały po postu uważać na samą kartę i jej zgubienie. Dlatego w pewnym sensie nakłada to na dziecko większe obowiązki i odpowiedzialność.

Zalety posiadania karty dla dziecka

Przede wszystkim taka karta to nauka samodzielności, podejmowania decyzji oraz indywidualnego podejścia do zarządzania pieniędzmi. W ten sposób dziecko czuje się ważniejsze i otrzymuje zaufanie, któremu chce sprostać. Po drugie łatwość skontrolowania funduszy oraz miejsca płatności pozwala rodzicom trzymać rękę na pulsie. Po trzecie w końcu, jest to wygodne, np. podczas wycieczek, gdy dziecko nie otrzymuje całej kwoty, a jedynie kwotę wystarczającą na co dzień, dzięki czemu nie ma ryzyka zgubienia dużej ilości pieniędzy czy bycia okradzionym. To kompleksowe rozwiązanie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE