Reklama

Czym różni się wibrator damski od masażera?

Opublikowano:
Autor:

Czym różni się wibrator damski od masażera? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Wybór i zakup wibratora powinien być starannie przemyślany. Może on być ponadto wsparty fachową pomocą konsultantki, na przykład podczas cieszących się coraz większym zainteresowaniem spotkań w zaprzyjaźnionym gronie. Tego typu wydarzenia sprzyjają wymianie doświadczeń oraz znajdowaniu odpowiedzi na nurtujące pytania.

Czym się różni wibrator od masażera?

Wibrator to jeden z najbardziej popularnych gadżetów erotycznych. Jego posiadanie pozwala kobiecie na poznanie swoich bardzo indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań. W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są produkty różniące się pod względem rozmiaru, materiału wykonania, źródła zasilania czy obecności dodatkowych funkcji. Ponadto, dostępne są również masażery. Ich zadaniem jest stymulacja delikatnych okolic erotycznych znajdujących się na zewnątrz kobiecego ciała. Wibratory z kolei różnią się kształtem i służą do penetracji. Masażery mogą być zatem z powodzeniem stosowne podczas tak zwanej gry wstępnej i służą osiąganiu orgazmu łechtaczkowego. Wibratory z kolei polecane są dla bardziej zaawansowanych użytkowniczek erotycznych gadżetów i służą osiąganiu orgazmu pochwowego. Oba urządzenia może cechować bardzo atrakcyjny wygląd, który w niczym nie przypomina oferowanych dawniej dość wulgarnych wyrobów oraz obecność dodatkowych funkcji, w tym przede wszystkim stopniowanych wibracji. Decydując się na wibrator damski należy pamiętać o tym, że wielkość urządzenia w większości przypadków nie ma znaczenia, a liczy się przede wszystkim jego kształt, grubość oraz rodzaj stymulacji. W przypadku wielu modeli wibratorów damskich możliwa jest bowiem regulacja zarówno mocy, jak i częstotliwości wibracji.        

Z jakiego materiału powinny być wykonane akcesoria erotyczne?

Niezależnie od tego czy wybiera się wibrator damski czy masażer zawsze należy zwracać szczególną uwagę na rodzaj materiału, z którego zostały one wykonane. W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są zatem wyroby z silikonu medycznego, gumy, szkła, a także tak zwanej cyberskóry. Co ważne, rodzaj materiału wpływa nie tylko na rodzaj doznań, ale również na poziom bezpieczeństwa czy ryzyko podrażnień. W tym przypadku z rezerwą należy podchodzić do wyrobów wykonanych ze szkła lub z plastiku, a wybierać wibratory damskie wykonane z silikonu. Tego typu produkty są łatwe w czyszczeniu oraz trwałe. Podczas wyboru określonego rodzaju materiału należy zwracać uwagę na dołączone do produktu certyfikaty, które gwarantują zmniejszone ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych czy innych zmian skórnych.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę wybierając gadżety erotyczne?

Poza wyglądem, funkcjami oraz bezpieczeństwem należy również zwrócić uwagę na sposób zasilania produktu. Większość masażerów oraz wibratorów zasilana jest bateriami, co umożliwia korzystanie z produktu w dowolnym momencie. Alternatywą dla tego typu rozwiązania jest wybór produktu, który wymaga ładowania za pomocą złącza USB. Tego typu urządzenia ładują się jednak dość długo. Podczas wyboru gadżetu należy zwrócić uwagę również na to, czy produkt jest wodoodporny i może być stosowany na przykład pod prysznicem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy