Reklama

Dlaczego warto korzystać z pośredników kurierskich?

Opublikowano:
Autor:

Dlaczego warto korzystać z pośredników kurierskich? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Coraz więcej osób kupuje przez Internet. Oznacza to spore zainteresowanie usługami kurierskimi. Ważna jest przede wszystkim szybkość dostawy, a także jej koszt. Warto więc skorzystać z usług pośredników kurierskich.

Ze względu na dużą i wciąż rosnącą konkurencję na rynku, przesyłki kurierskie stały się coraz bardziej przystępne cenowo. Aby jeszcze bardziej obniżyć koszty warto skorzystać z usług tzw. brokerów kurierskich. To firmy, które pośredniczą między klientem a firmą kurierską. Dzięki temu klient ma dostęp do oferty kurierskiej różnych firm w jednym miejscu.  

Zalety przesyłek kurierskich przez pośrednika

Pośrednicy kurierscy oferują przede wszystkim większą dostępność usługi, co oznacza że kuriera można zamówić nawet w małym mieście. Wysłać można zarówno list, paczkę jak i największe przesyłki na paletach. Klient ma możliwość zapoznania się z ofertami różnych przewoźników kurierskich i porównać np. ich ceny, a następnie na tej podstawie zdecydować, z usług której firmy chce skorzystać. Kurier przez pośrednika to przede wszystkim tani kurier. Współpraca z pośrednikiem kurierskim jest korzystna zarówno dla klienta, jak i firmy kurierskiej. Klient zyskuje niższe ceny, a firma dostęp do klientów zamawiających duże ilości paczek. Koszta obsługi klientów są znacznie niższe, przez co firma kurierska może obniżyć ceny. Aby zamówić kuriera należy wykonać jedynie kilka prostych kroków. Cały proces odbywa się poprzez stronę internetową, wszystko więc da się załatwić w zaledwie kilka minut i bez wychodzenia z domu

Jak łatwo nadać przesyłkę?

Wszystkie szczegóły na temat tego, jak nadać przesyłkę można znaleźć na AlleKurier.pl System jest jednak bardzo prosty, a zamówienie kuriera szybkie. Na stronie nadawania przesyłki wystarczy podać podstawowe informacje o przesyłce takie jak np. jej rodzaj, kraj nadania i doręczenia, wagę czy wymiary. Należy też podać swój numer telefonu kontaktowego i opisać krótko zawartość przesyłki. Klient może też zdecydować, czy przesyłka ma być za pobraniem oraz określić kwotę ubezpieczenia, a także wybrać usługę dodatkową np. doręczenie przesyłki na konkretną godzinę. Następnie należy wybrać przewoźnika, który będzie realizował przesyłkę. Klient ma dostęp do szczegółowych informacji na temat danego przewoźnika i jego usługi wraz z cennikiem np. klikając na inpost cennik widzimy, że cena przesyłki do 25 kg to 11,06 zł za dostawę do paczkomatu, a czas doręczenia to zaledwie 1 lub 2 dni robocze. Następny etap to dokonanie płatności za przesyłkę, a następnie wydrukowanie dokumentów przewozowych. Na koniec należy tylko wybrać termin przyjazdu kuriera i odbioru przesyłki. Każdy klient ma możliwość śledzenia przesyłki w systemie, będzie więc na bieżąco widział, co dzieje się z przesyłką i kiedy została doręczona do odbiorcy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy