reklama
reklama

Dlaczego warto postawić na licówki na zęby?

Opublikowano:
Autor:

Dlaczego warto postawić na licówki na zęby?  - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

LifestyleUśmiech w wielu przypadkach stanowi naszą wizytówkę. To właśnie on pomaga wywrzeć nam dobre wrażenie na nowo poznanych osobach. Jednak istnieje bardzo wiele przypadków, kiedy osoba uśmiechająca się, zasłaniała oznakę szczęścia dłonią. Wiele osób posiada bowiem kompleksy związane z nierównymi czy odbarwionymi zębami. Jednak dla każdej z tych osób stomatologia przewidziała rozwiązanie. A jest nim licówka na zęby.
reklama

 

Czym jest licówka na zęby?

Same licówki na zęby to nic innego jak cienkie płatki - najczęściej porcelanowe - przyklejane na powierzchnię naszych zębów. Jak łatwo się domyślić jej zadaniem jest pokrycie wszelkich niedoskonałości na naszych naturalnych zębach. W wielu przypadkach zabieg nakładania licówek pozwala nawet zminimalizować nierówności pomiędzy poszczególnymi zębami. Nie zawsze więc musimy decydować się na zakładanie aparatu ortodontycznego. Niewielkie różnice są w stanie skorygować licówki.

Jaką rolę pełnią licówki?

Głównym zadaniem stojącym przed licówkami jest zasłonięcie wszystkich niedoskonałości naszych zębów. Istnieją dwie metody nakładania licówek. Pierwsza z nich przewiduje szlifowanie naszej naturalnej płytki zęba, druga z kolei wyklucza ten proces. Istnieją zwolennicy zarówno pierwszej, jak i drugiej metody. Zanim jednak zdecydujesz się na którąkolwiek z nich, musisz wiedzieć na czym polegają, aby w przyszłości nie żałować podjętej decyzji. Szlifowanie naszych zębów jest bowiem procesem inwazyjnym, ingerującym w naturalną płytkę zęba. Ma on na celu zwiększenie trwałości licówki - do szlifowanej powierzchni zęba lepiej przylega przyklejony płatek. Jeśli jednak nie jesteś zwolennikiem inwazyjnych metod, możesz postawić na licówkę bez szlifowania. Wówczas brany jest od Ciebie odcisk Twoich zębów i na ich podstawie tworzona jest licówka, która idealnie wpasowuje się w kształt zęba, na którego ma zostać naklejona. Metoda ta jest mniej trwała niż przy szlifowaniu, jednak dla wielu bezpieczniejsza. Koniecznie zapoznaj się więc z zaletami i wadami każdej z nich.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama
reklama
logo