Reklama

Dlaczego warto zainwestować w ogrzewanie podłogowe?

Opublikowano:
Autor:

Dlaczego warto zainwestować w ogrzewanie podłogowe? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Ogrzewanie płaszczyznowe to doskonały sposób na alternatywne źródło ciepła w domu. Jest to metoda wykorzystywana coraz powszechniej przez ludzi zamieszkujących domy jednorodzinne, wolnostojące, ale także przez deweloperów przy tworzeniu mieszkań w blokach na nowych osiedlach. Dlaczego zatem to się opłaca?

Czym jest ogrzewanie płaszczyznowe?

Ogrzewaniem płaszczyznowym nazywamy taki rodzaj ogrzewania pomieszczenia, które odbywa się poprzez wymianę cieplną części budynku z przestrzenią wewnętrzną na dużej płaszczyźnie okalającej pomieszczenie. Dosłownie mowa o ogrzewaniu za pomocą ukrytych w ścianach, podłodze czy suficie kablach lub rurach, które są w stanie wygenerować ciepło na całej powierzchni i w ten sposób doprowadzić do ogrzania pomieszczenia. Nie potrzebne są wówczas grzejniki zewnętrzne.

Jakie są rodzaje ogrzewania płaszczyznowego?

Wśród rodzajów ogrzewania całą płaszczyzną możemy wymienić najmniej popularne i najrzadziej stosowane ogrzewanie sufitowe, rzadko spotykane ogrzewanie ścienne oraz najpopularniejsze i najczęściej wykorzystywane ogrzewanie podłogowe.

Korzyści płynące z ogrzewania podłogowego

Wśród korzyści, jakie daje nam ogrzewanie podłogowe możemy wymienić między innymi brak ograniczania miejsca grzejnikami i innymi źródłami ciepła oraz przy zachowaniu dobrze wykonanej izolacji budynku, łatwiejsze zarządzanie energetyką cieplną mieszkania czy domu. Dodatkowo może być to przyczynek do oszczędzania na ogrzewaniu, gdyż zapobiega uciekaniu ciepła z pomieszczenia. Ogrzewanie podłogowe jest także tańsze w eksploatacji, choć koszt montażu przewyższa koszty ogrzewania tradycyjnego.

Ogrzewanie płaszczyznowe, zwłaszcza ogrzewanie podłogowe, staje się coraz bardziej popularne wśród użytkowników domów jednorodzinnych oraz nowoczesnych mieszkań. Warto pamiętać o korzyściach, jakie wypływają z tego tytułu i tak zaplanować przestrzeń, aby móc całkowicie wykorzystać plusy używania płaszczyznowego ogrzewania w naszym domu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE