Reklama

Do jakich prac wykorzystujemy minikoparki?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Do jakich prac wykorzystujemy minikoparki? - Zdjęcie główne

Do jakich prac wykorzystujemy minikoparki?

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Koparka to sprzęt, bez którego nie ma budowy. Jest wręcz niezbędna to tego, aby wykonać jakiekolwiek przekopy, oddzielić urobek czy też załadować ziemię na pojazd transportowy. Ze względu na gabaryty jednak nie wszędzie koparka się zmieści. Wówczas nieoceniona jest minikoparka. Jest dużo mniejsza i dzięki temu może wykonywać zadania tam, gdzie koparka z potężną łyżką i ramieniem się nie dostanie.

Jak zbudowana jest minikoparka?

Podstawowym elementem wyposażenia każdej minikoparki jest jej łyżka. To właśnie ona pozwala na wykonanie tak wielu rozmaitych zadań. Co istotne, łyżkę można modyfikować i dostosowywać do aktualnych potrzeb. Wystarczy dysponować odpowiednim komponentem i przymontować go do maszyny. Najczęściej wykorzystywane rodzaje łyżek minikoparki to:

·         zabierakowe – wykopywanie i zbieranie ziemi

·         chwytakowe – oczyszczanie, pogłębianie i załadunek materiałów

·         wygarniające – wygarnianie i drążenie

Minikoparki, które spotykamy na budowie, najczęściej posiadają podwozie gąsienicowe. Pozwala ono na poruszanie się po trudnym terenie, zapewniając maszynie pełną stabilność. Zazwyczaj są to gąsienice gumowe, a w przypadku większego sprzętu – łańcuchy stalowe. Podwozie kołowe jest rzadziej spotykane. Doskonale się sprawdza na utwardzonej powierzchni, np. na asfalcie. Do prac na stromym terenie natomiast a także w wodzie wykorzystywane są koparki kroczące. Ponadto zdarza się, że maszyna jest mocowana na innym środku transportu, np. na przyczepie samochodu czy ciężarówki. Takie rozwiązanie pozwala na łatwy transport sprzętu na plac budowy, gdzie od razu jest gotowy do pracy.

Do jakich zadań wykorzystujemy minikoparki?

Minikoparka jest wykorzystywana wszędzie tam, gdzie ciężki sprzęt taki jak ciężarówki czy ogromne koparki nie może dotrzeć. Zazwyczaj są to trudnodostępne miejsca lub podmokłe i grząskie. Minikoparki wykonują zazwyczaj podobne prace. Doskonale sobie radzą z tworzeniem wykopów wąskoprzestrzennych, np. pod fundamenty składające się z ław. Ponadto są niezastąpione przy wykonywaniu wykopów pod instalacje, np. wodociągowe bądź telekomunikacyjne. Minikoparki wykorzystywane są również coraz częściej przez zakłady zieleni miejskiej. Ich praca jest nieoceniona przy aranżacji zieleni w centrach miast. Przy ich pomocy wyrównywany jest teren oraz wykonywane są wykopy pod nowe nasadzenia. Co istotne przy pracy w środku miasta, charakteryzują się niską emisją spalin oraz cichą pracą.

Minikoparka wykorzystywana jest również często do prac, gdzie konieczna jest niezbędna jest precyzja, np. jeśli wykopy są wykonywane w pobliżu rur kanalizacyjnych. 

Widzimy, że minikoparki to nie niezwykle uniwersalne maszyny a usługi minikoparką znajdują zastosowanie nie tylko w budownictwie, z którym przede wszystkim są kojarzone. Okazują się być bezcenne również w energetyce, telekomunikacji, kanalizacji, wodociągach i zieleni miejskiej. Warto zatem mieć w wyposażeniu firmy chociażby jeden taki pojazd. Nie trzeba na to przeznaczać od razu ogromnej kwoty funduszy. Sprzęt taki jak koparka czy minikoparka można wypożyczyć w określonym przedziale czasu, także wraz z operatorem.

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z ZAWARTOŚCIĄ NASZEGO SKLEPU ONLINE. ZNAJDZIESZ W NIM CZĘŚCI DO MASZYN BUDOWLANYCH, W TYM: CZĘŚCI DO KOPAREK, SPYCHAREK CZY MINIKOPAREK.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE