Reklama

Reklama

Radni i wiceprezydent Kutna odwiedzają Pałac Saski. Jak idą prace? [ZDJĘCIA/WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W centrum Kutna wciąż prowadzone są prace w Pałacu Saskim. W tym tygodniu to miejsce odwiedzili radni i jeden z wiceprezydentów. O postępach w realizacji inwestycji informuje Urząd Miasta.

Reklama

Trwają prace budowlane na terenie Pałacu Saskiego i dawnego ratusza w Kutnie. To w ramach projektu modernizacji Pałacu Saskiego i budowy nowoczesnego kompleksu muzealnego. Prace wykonuje Przedsiębiorstwo Budowlane KRÓL sp. z o.o., a ich postęp jest zaawansowany.

- Prawie cały budynek pałacu jest już odbudowany, pozostało jedynie dokończyć pokrycie dachowe we wschodniej części obiektu. Ponadto wybudowany został już łącznik dawnego ratusza i pałacu. Ułożone zostały sieci elektryczne i informatyczne. Zainstalowana została również winda, która obsłuży osoby z niepełnosprawnościami - informuje Urząd Miasta Kutno.

Budowany kompleks muzealny będzie jedną z wizytówek Miasta Róż. Znajdzie się w nim mnóstwo ekspozycji również tych multimedialnych i interaktywnych.

Według założeń w nowej przestrzeni muzealnej będzie można zobaczyć wiele aspektów królewskiego życia Augusta III Sasa. Zajrzymy m.in. do królewskiej sypialni, jadalni czy kaplicy, w której władca Polski modlił się podczas pobytu w Kutnie.

- Wiele z ekspozycji poświęconych będzie podróży władcy, ponieważ Pałac Saski w Kutnie był jednym z przystanków króla na trasie z Warszawy do Drezna - przypomina UM Kutno.

We wtorek (29.06) postęp prac budowlanych oglądali radni Rady Miasta Kutno wraz ze Zbigniewem Wdowiakiem, zastępcą prezydenta Kutna.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy