Reklama

Dzwoni nieznany numer - jak sprawdzić jego właściciela?

Opublikowano:
Autor:

Dzwoni nieznany numer - jak sprawdzić jego właściciela? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Telefony są dziś niemal wszechobecne - wykonywane za ich pomocą połączenia są natomiast jedną z podstawowych i najchętniej wybieranych form kontaktu na odległość. Dzisiejsze smartfony dają także możliwość korzystania z internetu i wszystkich dobrodziejstw sieci. Nic więc dziwnego, że tego rodzaju urządzenia stały się niezwykle popularne i dziś korzysta z nich niemal każdy. Niesie to jednak ze sobą liczne zagrożenia, których ofiarą może stać się tak naprawdę każdy z nas. Wszystko może się zacząć choćby od połączenia z nieznanego numeru.

Jak się zachować przy połączeniu z nieznanego numeru?

Połączenie z nieznanego numeru to po prostu informacja, że próbuje się z nami skontaktować ktoś, kogo numeru nie mamy na naszej liście kontaktów. Anglojęzyczny artykuł o tej tematyce znaleźć można pod adresem inlookup.com. Wiele osób nie odbiera tego rodzaju połączeń i instynktownie kojarzy je z potencjalnym zagrożeniem bezpieczeństwa. Niemal codziennie słyszy się bowiem o oszustach, nieuczciwych sprzedawcach czy naciągaczach, którzy starają się wykorzystać naszą łatwowierność, niewiedzę czy lekkomyślność. Coraz częściej odwołują się oni do naszej asertywności i stosują zaawansowane socjotechniki, które sprawiają, że niemal nikt nie może czuć się bezpieczny. Połączenia z nieznanych numerów to jednak nie zawsze bezpośrednie zagrożenie naszego bezpieczeństwa. Za tego rodzaju połączeniem może przecież stać bliska nam osoba lub przedstawiciel firmy, z której usług korzystamy. Z pomocą w tym przypadku może nam przyjść internet, który w większości sytuacji jest w stanie odpowiedzieć nam na pytanie, do kogo należy konkretny numer telefonu. 

Gdzie szukać informacji o konkretnym numerze telefonu?

Sprawdzanie numerów w sieci to domena nie tylko Polaków. Doskonale widać to na przykładzie popularności fraz takich jak "who called me" czy "whose numer is it" . W wielu przypadkach odpowiedź może przynieść nam już wyszukiwarka - zwłaszcza w przypadku numerów, które powiązane są z konkretną firmą lub osobą i zostały wcześniej udostępnione w sieci. W innych przypadkach warto skierować swoje ruchy do internetowych baz danych o numerach, które tworzone są przez samych internautów. Znajdziemy tam opinie, komentarze i sugestie dotyczące tysięcy identyfikatorów. Warto pamiętać, że tego rodzaju serwisy często działają odpłatnie (na przykład na podstawie subskrypcji lub jednorazowej opłaty). Sami także możemy stać się częścią internetowej społeczności i dodawać własne oceny dotyczące poszczególnych numerów. Sporo informacji na ten temat znajdziemy także w języku angielskim - na przykład na łamach wspomnianego już wcześniej serwisu https://inlookup.com.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy