Reklama

ETF w Polsce

Opublikowano:
Autor:

ETF w Polsce - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle ETFy, choć od dawna znane w najbardziej rozwiniętych inwestycyjnie krajach, w Polsce powoli zyskują swoją popularność. Począwszy od 2010 roku, kiedy to ETFy zadebiutowały na warszawskiej GPW, coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z tej formy inwestycji.

ETF w Polsce - czy to popularna forma inwestycji?

ETFy, jak dobrze wiemy, są funduszami inwestycyjnymi, których głównym zadaniem jest podążanie za ceną konkretnego indeksu giełdowego. Fundusze ETF powszechnie wykorzystują najważniejsze indeksy giełdowe światowych parkietów, począwszy od tych amerykańskich, przez azjatyckie aż po giełdy europejskie, z największym polskim indeksem WIG20. 

Polscy inwestorzy w funduszach ETF dostrzegli ogromny potencjał, co w ostatnich latach wpłynęło na rosnący kapitał lokowany w tym rodzaju instrumentów. Na ten moment polski rynek obsługuje ponad 10 ETFów, które podążają za indeksami zagranicznymi oraz polskimi. ETF w Polsce to między innymi fundusz tworzony na podstawie niemieckiego DAX, amerykańskiego S&P 500, a także kilku podstawowych indeksów polskich, takich jak WIG20, WIG40 czy WIGtech. 

Gdzie inwestować w ETF w Polsce? 

Czy inwestycje w ETF stanowią jakikolwiek problem dla polskich inwestorów? W żadnym wypadku. Coraz więcej dostawców platform inwestycyjnych oferuje także możliwość inwestycji w ETF. Co więcej, brokerzy ETF wcale nie ograniczają polskim klientom dostępu jedynie do ETFów dystrybuowanych w Polsce. Tak naprawdę na dobrej jakości platformie tradingowej bez problemu możemy zainwestować w setki funduszy indeksowych dostępnych na wszystkich najważniejszych giełdach świata. 

Właśnie ta możliwość inwestycji w ETFy zagraniczne jest największą zaletą korzystania z usług brokerów. Dlaczego? Ze względu na relatywnie słabe wyniki funduszy indeksowych z Polski. Na ten moment rzadko kiedy zdarza się, by ETF dogonił wynik konkretnego indeksu, za którym podąża. Jest to między innymi związane z niskimi obrotami na giełdzie. Dlatego też zagraniczne rynki ETF stanowią największy potencjał do generowania zysków.

ETF z SaxoBank - w co możemy inwestować? 

Spośród różnych ofert brokerów zdecydowanie wybija się Saxo bank, który udostępnia nowoczesną platformę do handlowania instrumentami ETF. Saxo Bank udostępnia klientom nawet 5500 funduszy ETF, które notowane są na 30 światowych giełdach. To ogromny potencjał do stworzenia idealnego portfela inwestycyjnego, który z jednej strony będzie generować zyski i ograniczać straty w gorszych momentach. Zaletą handlu z SaxoBank są niskie prowizje, a także dostosowanie oferty do konkretnych wymagań inwestora. W zależności od wymagań możemy skorzystać z oferty Classic, Platinum czy Vip

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy