Reklama

Finansowanie maszyn do obróbki kamienia

Opublikowano:
Autor:

Finansowanie maszyn do obróbki kamienia - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Do profesjonalnej obróbki kamienia konieczne jest posiadanie specjalistycznego sprzętu. Jeżeli zamierzasz rozwinąć działalność i zaopatrzyć swój park maszynowy w dodatkowe urządzenia, to rozwiązaniem może być leasing. Jak wygląda to w praktyce?

Automat polerski do kamienia, cyrkularka do kamienia i nie tylko – jak pozyskać środki na profesjonalne maszyny?

Specjalistyczny sprzęt do obróbki kamienia to spory wydatek. Przykładowo używany automat polerski do kamienia kosztuje kilkadziesiąt tysięcy złotych, podobne ceny osiąga też boczkarka do kamienia – używana czy nowa. Są też droższe urządzenia, np. cyrkularka do kamienia to wydatek rzędu kilkuset tysięcy złotych. Nowe maszyny kosztują jeszcze więcej.

Przy braku wystarczających środków własnych możesz skorzystać z leasingu. Oprócz wspomnianych maszyn uzyskasz także finansowanie m.in. na piły, frezarki, piaskarki, wiertnice, łupiarki i centra obróbcze.

Warunki otrzymania leasingu na maszyny do kamienia

Warunki, jakie Twoja firma powinna spełnić, aby Twój wniosek leasingowy został pozytywnie rozpatrzony, to przede wszystkim prowadzenie działalności przynajmniej od 6 miesięcy, choć czasem jest to rok lub nawet 2 lata. Jednak nawet przy niższym stażu firma ma szansę otrzymać leasing. Może to jednak oznaczać wysoki wkład własny (min. 20–30%). Pozytywną decyzję leasingodawcy wspomoże też posiadanie poręczyciela, kontakty z klientami, doświadczenie w branży związanej z obróbką kamienia oraz majątek prywatny.

Formalności związane z leasingiem nowych maszyn obejmują dostarczenie wypełnionego wniosku leasingowego, oferty zakupu maszyny oraz danych z dowodów osobistych reprezentantów firmy. Czasem leasingodawca wymaga też dokumentów finansowych, zwłaszcza w przypadku używanego sprzętu. Dla urządzeń z rynku wtórnego niezbędne będą również dokumenty rejestrowe firmy.

Co zyskujesz, decydując się na leasing?

Procedury oraz formalności związane z leasingiem są prostsze i trwają krócej niż w przypadku kredytu, a leasing nie zmniejszy Twojej zdolności kredytowej. Umowę, w zależności od okresu amortyzacji, zawierasz na okres od 3 do 5–6 lat (dla leasingu operacyjnego) lub według ustaleń z leasingodawcą (dla leasingu finansowego).

Maszynę zaliczysz w koszty znacznie szybciej, obniżysz też podstawę opodatkowania oraz zaoszczędzisz dodatkowe środki. Urządzenie nie będzie podlegało zajęciu komorniczemu w przypadku trudności finansowych.

Przy spełnieniu warunków otrzymasz finansowanie na potrzebne Ci maszyny takie jak automat polerski do kamienia lub boczkarka do kamienia – używana lub nowa. Leasing będzie też obejmował droższe urządzenia, np. cyrkularkę do kamienia oraz wiele innych. Szukasz optymalnego rozwiązania dostosowanego do Twoich potrzeb i możliwości? Skorzystaj z naszej oferty w Leason!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy