Reklama

Gadżety Podróżnicze w Które Warto się Zaopatrzyć

Opublikowano:
Autor:

Gadżety Podróżnicze w Które Warto się Zaopatrzyć - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Wyruszając w podróże, czy to małe, czy duże, warto zawczasu dobrze się przygotować. Mimo że każda wyprawa jest inna, istnieje sporo uniwersalnych gadżetów, które wspomogą nas nie tylko w wojażach, ale także na co dzień. Dlatego też najlepiej zacząć od skompletowania zestawu EDC.

Skrót EDC oznacza Everyday Carry, czy też po polsku: Ekwipunek Dźwigany Codziennie. Jest to określenie obejmujące wszystkie przedmioty, które przydają nam się na co dzień. Dla każdego z nas zestaw ten nieco się różni, ale do podstawowego ekwipunku, który wszyscy trzymamy przy sobie, zaliczają się komórka, portfel, czy klucze. W zależności od okoliczności, warto uzupełnić je o dodatkowe gadżety.

Gadżety codziennego użytku

Poza przedmiotami które już tradycyjnie mamy zawsze ze sobą, możemy dodać do naszego zestawu gadżety przydatne w sytuacjach awaryjnych. Dla większości z nas oznacza to scyzoryk i jego cięższego brata – multitool. O ile tego pierwszego nie trzeba nikomu przedstawiać, multitool to narzędzie wciąż niezbyt często stosowane. Jednak jego przydatność jest nie do przecenienia, nie tylko w trakcie dalszych podróży, ale i w domu, czy samochodzie. Umożliwia on bieżące dokonywanie drobnych napraw, bez konieczności trzymania przy sobie skrzynki z narzędziami.

Multitool i scyzoryk, mimo że szalenie przydatne, zabierają jednak nieco przestrzeni. Jeśli zależy nam na miejscu, możemy sprawić sobie kartę przeżycia, lub przybornik podróżny. Zmieścimy je w portfelu, a skutecznie zastąpią nam scyzoryk.

Co na wyjazd?

Planując wyjazd, powinniśmy rozszerzyć nasz zestaw EDC. Warto także zainwestować w odpowiednią torbę lub nerkę, by mieć wszystko co najważniejsze pod ręką. Pozwoli nam to mieć uporządkowany ekwipunek w każdej sytuacji.

Gdy już zrobiliśmy nieco miejsca na nasze wyposażenie, zastanówmy się co spakować. Gdy w planach mamy zwiedzanie miasta, pozostanie blisko cywilizacji, wystarczy nam nasze typowe EDC: portfel, telefon, oraz scyzoryk , lub multitool. Na dłuższą podróż przyda nam się też latarka, oraz powerbank. Razem z pozostałymi gadżetami, pozwolą poradzić sobie nawet w nocy.

Na dłuższe wycieczki, zwłaszcza takie na łono natury, warto już lepiej się przygotować. W wielu sklepach znajdziemy gadżety podróżnicze mające nas wspomóc w bardziej „surowych” warunkach. Do najbardziej popularnych zaliczyć można noże turystyczne, oraz bransolety survivalowe. Nie dość że użyteczne, to jeszcze sprawiają wrażenie swym wyglądem. Poza tym warto zaopatrzyć się także w zestaw sztućców kempingowych, albo przynajmniej w „Sporka”, czyli hybrydę łyżeczki i widelca. Dzięki temu komfortowo zjemy posiłek, nawet w podróży.

Kompletując nasz zestaw nie musimy ograniczać się tylko do powyższych gadżetów. Ważne jest, by wziąć pod uwagę także własne potrzeby i preferencje – co innego za niezbędne uzna samotny turysta, niż, na przykład, rodzina z małym dzieckiem. Tak więc planujmy podróże zawczasu i uczmy się na błędach.

Odwiedź Stronę Autora: Sklep Kajakowy GoKajak

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE