Reklama

Gdzie kupić bazy konsumenckie?

Opublikowano:
Autor:

Gdzie kupić bazy konsumenckie? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Prowadząc biznes, wiesz, jak ważne jest nawiązywanie relacji z potencjalnymi klientami. Dlatego też starasz się zagłębić różnego rodzaju sposoby na reklamę i marketing. Interesujesz się możliwościami umieszczenia reklam w mediach społecznościowych, w prasie branżowej czy w ogłoszeniach lokalnych. Jedną z ciekawych form reklamy jest natomiast marketing bezpośredni, który polega na bezpośrednim kontakcie z potencjalnym klientem. Jednak jak do niego dotrzeć w pełni legalnie biorąc pod uwagę Ustawę o ochronie danych osobowych? Jedną z metod jest pozyskanie bazy konsumenckiej, która będzie zawierała kontakt do osób, które chęć na otrzymywanie reklam wyraziły dobrowolnie. Zatem gdzie kupić bazy konsumenckie?

Bazy konsumenckie – czy to legalne?

Prowadząc własną firmę, doskonale orientujesz się w różnych ograniczeniach, które nakłada na Ciebie prawo. Jedną z nich jest ochrona RODO, która wynika wprost z zapisów Ustawy o ochronie danych osobowych. Jesteś świadom, że duża część informacji o osobie musi być dobrze chroniona. Czy zatem w świetle tych ustaw bazy konsumenckie są legalne? Jak najbardziej! Bazy konsumenckie są to zbiory danych, które zawierają między innymi dane osobowe oraz kontaktowe różnych osób, które wyraziły zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych. Co to znaczy? Chociażby to, że podpisując umowę z operatorem sieci komórkowej, wyraziły zgodę na kontakt marketingowy ze strony operatora oraz jego partnerów handlowych. Brzmi znajomo prawda? I właśnie na podstawie takiej zgody operator komórkowy może utworzyć bazy konsumenckie, które przekaże swoim partnerom.

Baza danych klientów – co musisz o nich wiedzieć?

Jednakże fakt, że baza danych klientów została pozyskana legalnie, nie zwalnia Cię z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności w obchodzeniu się z nią. Musisz przede wszystkim zagwarantować jej pełne bezpieczeństwo przed dostaniem się w niepowołane ręce, gdzie może zostać wykorzystana niezgodnie z prawem. Dlatego też musisz dotrzymać niezbędnych starań, by zabezpieczyć jej kopię cyfrową, jak i fizyczną. Jeśli nie jesteś pewien czy Ci się to uda najlepiej zlecić operowanie bazą danych klientów specjalistycznej firmie, która nie tylko przekaże Ci bazę, ale także będzie odpowiadała za kontakt z potencjalnym klientem i jego obsługę. Taka forma współpracy zwolni Cię z obowiązku opieki nad danymi potencjalnych klientów, jednocześnie przynosząc Ci zamierzone rezultaty marketingowe.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy