Hale stalowe - przeznaczenia i budowa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Hale stalowe - przeznaczenia i budowa - Zdjęcie główne

Hale stalowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Jednym z czołowych liderów budynków wielometrażowych są hale. Cieszą się one sporym zainteresowaniem, ponieważ znajdują swoje zastosowanie w wielu branżach oraz dziedzinach. Daje one wiele możliwości, o których mogą nie wiedzieć nawet osoby, które miały już z halami kontakt. Największą zaletą hali jest jej bardzo szybki czas budowy. Warto zwrócić uwagę także na to, że w porównaniu z budynkami murowanymi, wykonanie hali stalowej jest dużo tańsze, dlatego można być pewnym sporych oszczędności. Budowane dzisiaj hale są wykonywane z solidnych i długotrwałych materiałów, przez co są odporne na korozję i mogą posłużyć firmie przez wiele długich lat.

Hale żelbetonowe

Warto zaznaczyć, że istnieją dwa rodzaje hal. Przez bardzo długi czas najpopularniejsze były hale żelbetonowe, które jednak odeszły z łask. Były one wykonane z elementów stalowych połączonych z betonem, czyli stalowe wkładki zatapiane w betonowej masie. Nadal można je spotkać, ponieważ hala wykonana z żelbetonu posiada wysoką ogniotrwałość, a także odporność na obciążenia dynamiczne oraz statyczne. Niestety zdecydowanie się na zbudowanie tego typu hali, wymaga dość dużego wkładu finansowego, a sam proces wznoszenia hali żelbetonowej trwa o wiele dłużej. Warto zwrócić uwagę, że tego typu hal nie można transportować, przez co faktycznie mogą służyć latami, ale nie pomagają w mobilności. Posiadają one szereg wad, które w halach stalowych nie mają już miejsca, przez co te drugie są dziś wybierane najczęściej.

Hale stalowe

Na samym początku warto zwrócić uwagę, że postawienie na hale stalowe, to wybranie zdecydowanie duże bardziej ekonomicznego rozwiązania. Ich konstrukcje tworzone są z modułów prefabrykowanych, dzięki czemu czas budowy jest optymalnie najkrótszy, a koszty najniższe. Projektowanie hal stalowych zawsze odbywa się pod konkretne potrzeby inwestora. Bardzo łatwo jest dopasować konstrukcję stalową do indywidualnych potrzeb, a także przeznaczenia hali - magazynowa, produkcyjna, rolnicza, usługowa czy sportowa. Dzisiaj projektowane hale stalowe posiadają wszelkie właściwości izolacyjne oraz ochronne.

Projektowanie hal stalowych

Na samym początku procesu projektowania hali stalowej musi zostać określone, do czego ma ona służyć, jakie jest jej docelowe przeznaczenie. Z racji, że hala musi spełniać określone wymagania prawne, każda późniejsza zmiana w przeznaczeniu hali, będzie wiązała się z przeróbkami oraz dodatkowymi kosztami. Warto w czasie projektowania hali stalowej już na samym początku wziąć pod uwagę kwestie jej wielkości. Najprostszym sposobem jest skorzystanie z pomocy projektantów, którzy projektując organizację i rozmieszczenie hali, pomogą w uniknięciu późniejszych problemów w kwestii przeróbek i dostosowywania hali do potrzeb. Podczas projektowania hal stalowych pojawia się problem związany z wielkością takiej hali. To sprawa, która podlega nie tylko indywidualnym preferencjom i potrzebom inwestora. Kwestie wymiarów hali stalowej - długość, szerokość i wysokość - podlegają także pewnym regulacjom prawnym. Zapoznaj się z ofertą projektowania hal stalowych naszej firmy Promus Ruda Śląska, nasza pełna oferta znajduje się na stronie internetowej https://www.promus.com.pl/oferta/projektowanie-hal.

Przeznaczenie hal stalowych

Takie miejsca jak hale stalowe najczęściej kojarzone są z przestrzeniami ogromnych magazynów. Często projektowane hale stalowe wykorzystywane są jako garaże albo miejsca do przechowywania maszyn. W takim celu wykorzystywane są między innymi przez rolników, którzy przechowują w nich swoje maszyny. W halach stalowych dają także możliwość zabezpieczenia drogiego, sezonowego sprzętu.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE