Reklama

Jak bezpiecznie wybrać giełdę kryptowalut?

Opublikowano:
Autor:

Jak bezpiecznie wybrać giełdę kryptowalut? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Istnieje wiele giełd kryptowalut. Chociaż z pozoru mogą się one wydawać takie same, różnią je pewne szczegóły. Detale te w ogólnym rozrachunku mogą wpływać zarówno na koszty korzystania z platformy, jak i bezpieczeństwo giełdy kryptowalut. Jak zatem dokonać odpowiedniego wyboru?

Bezpieczny wybór giełdy kryptowalut

Pomocny w wyborze odpowiedniej giełdy może być ranking giełd kryptowalut przygotowany przez portal kryptoporadnik.pl. Znajdujące się w nim platformy zazwyczaj oceniane są pod kątem kilku czynników. Najważniejsze z nich zostaną omówione poniżej.

Istotnym elementem jest bezpieczeństwo. Giełda kryptowalut powinna zapewniać bezpieczeństwo użytkowania oraz musi być dostępna przez całą dobę. Warto zwrócić uwagę na to, czy platforma oferuje m.in. dwustopniowe logowanie, szyfrowanie, autoryzację przelewów czy też konieczność potwierdzania transakcji. Atutem jest także stosowanie polityki AML i KYC (przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu).

Najlepsze giełdy bitcoin i innych kryptowalut mają przejrzysty regulamin wraz z tabelami opłat. Zaleca się dokładne przeanalizowanie tych dokumentów, aby ocenić opłacalność inwestycji ze względu na prowizje. Platformy mogą naliczać różnego typu opłaty m.in. za założenie konta, za jego prowadzenie, za kupno i sprzedaż kryptowalut czy też za wypłatę środków.

Bezpieczne giełdy kryptowalut posiadają bug bounty. Są to programy, w ramach których użytkownicy mogą zgłaszać luki w systemach zabezpieczeń. Dzięki temu platformy mogą jeszcze lepiej chronić się przed ewentualnymi atakami hakerów.

Elementem, który również może być uwzględniany – tworząc ranking giełd kryptowalut – jest tzw. zimny portfel. Platformy coraz częściej umożliwiają przechowywanie zdeponowanych kryptowalut w zimnych portfelach, czyli portfelach odłączonych od Internetu.

Dobrze również, gdy miejscem zarejestrowania giełdy jest kraj, w którym przepisy są jasno sformułowane, a prawo przestrzegane przez urzędników. Przyjazna pod tym względem jest Malta, gdzie rząd tego kraju wprowadził szereg udogodnień dla firm działających w branży kryptowalut. Kolejnym państwem przyjaznym handlowi kryptowalutami jest Estonia, gdzie zarejestrowana jest giełda BitBay - najbardziej popularna platforma wśród polskich użytkowników. Warto zatem zwrócić uwagę, czy dany aparat państwowy nie utrudnia takiej działalności.

Decydując się na działanie na konkretnej giełdzie kryptowalut, warto sprawdzić o niej opinie dostępne na forach i grupach tematycznych. Sugestie doświadczonych użytkowników pomogą podjąć decyzję oraz wybrać najlepsze giełdy bitcoin i innych kryptowalut.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy