Reklama

Jak przygotować palety do transportu?

Opublikowano:
Autor:

Jak przygotować palety do transportu? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Dzięki paletom można sprawnie przewieźć różnego rodzaju ładunki. Jednak aby przesyłka bezpiecznie dotarła do odbiorcy, należy ją odpowiednio przygotować do wysyłki. Jak to zrobić i na co trzeba zwrócić szczególną uwagę?

Warto podkreślić, że choć przewoźnik odpowiada za bezpieczny transport palet, to za należyte zabezpieczenie przesyłki odpowiada jej nadawca lub odbiorca. To po ich stronie należy zorganizowanie przesyłki zgodnie z przepisami.

Dostosuj rodzaj palet i oceń ich stan

Najważniejszą kwestią jest dopasowanie typu palet do ładunku oraz ocena stanu palet, które masz zamiar wysłać. Sprawdź zatem, czy palety nie są uszkodzone i nie mają pęknięć lub złamań. W przypadku palet drewnianych należy sprawdzić, czy nie zaczynają gnić. Długotrwały kontakt drewna z wilgocią może powodować gnicie, a co za tym idzie, uszkodzenie palety. Jakiekolwiek uszkodzenia dyskwalifikują paletę i musisz ją wykluczyć z transportu.

Odpowiednie rozmieszczenie ładunku na palecie

Nawet jeśli palety są w dobrym stanie technicznym, nieodpowiednie rozmieszczenie towaru może spowodować jego uszkodzenie. Ciężar należy rozłożyć równomiernie, a najcięższe paczki położyć na spodzie. Dopiero na nich umieść lżejsze paczki. Pamiętaj, by żadna paczka nie wystawała poza obręb palety. Grozi to uszkodzeniem przesyłki. Wolne przestrzenie w opakowaniach należy wypełnić, co zapobiegnie uszkodzeniom towaru. Można zastosować piankę, styropian lub papier. Przedmioty nie powinny przemieszczać się wewnątrz opakowania. Najlepiej wszystkie mniejsze paczki umieścić w opakowaniu zbiorczym z wypełnieniem. Trzeba również pamiętać o tym, by środek ciężkości był zlokalizowany mniej więcej na środku palety.

Zabezpieczenie palety przed wysyłką

Dobór odpowiedniej palety i odpowiednie umieszczenie na niej ładunku to nie wszystko. Równie ważne jest zabezpieczenie całości przesyłki. Należy ją zakryć specjalnymi blatami (np. kartonowymi), po czym owinąć szczelnie folią termokurczliwą. Folia zabezpieczy ładunek przy przechylaniu na boki. Istnieją na rynku również specjalne kartony narożnikowe, które jeszcze bardziej zabezpieczą ładunek.

List przewozowy należy umieścić w widocznym miejscu – najlepiej z boku. Pamiętaj o tym, że list przewozowy powinien mocno przylegać do przesyłki, by podczas transportu niemożliwe było uszkodzenie go.

Jak znaleźć przewoźnika?

Dobrym sposobem na szybkie znalezienie przewoźnika, który przetransportuje Twoje palety, jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia na platformie Clicktrans. W ogłoszeniu należy umieścić informacje skąd i dokąd chcemy przewieźć palety, a także jakie są gabaryty ładunku. Przewoźnicy, którzy jadą tą trasą, złożą swoje oferty a Ty wybierzesz najkorzystniejszą z nich. Dzięki temu, że przesyłki zabierane są jako doładunek, cena jest zdecydowanie korzystniejsza niż osobno organizowany transport palet. Przed wyborem przewoźnika warto przejrzeć opinie, które otrzymał od innych użytkowników. W serwisie Clicktrans jest zarejestrowanych wielu przewoźników z dużym doświadczeniem w transporcie palet.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy