Reklama

Jak skutecznie radzić sobie ze stresem?

Opublikowano:
Autor:

Jak skutecznie radzić sobie ze stresem? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Stres towarzyszy każdej osobie. Niekiedy jest to bodziec do działania. Jednak znacznie częściej jest przyczyną złego samopoczucia i trudności w codziennym funkcjonowaniu. Na szczęście można z nim skutecznie walczyć. Zobacz, jak poradzić sobie ze stresem.

Dobroczynne działanie roślin

W zwalczaniu stresu pomocne mogą być naturalne sposoby. Mowa o ziołach, czyli roślinach, które wykazują pozytywny wpływ na organizm człowieka oraz mają właściwości uspokajające i wyciszające. Zaliczane są do nich:

  • melisa,
  • waleriana,
  • szyszki chmielu,
  • kozłek lekarski.

Można je kupić w aptekach lub sklepach zielarskich i przygotować napary do picia. Należy spożywać je codziennie w ilości około 200 ml.

Naturalnym sposobem na wyciszenie się i zrelaksowanie jest także CBD. Jest to substancja obecna w konopiach. Nie ma ona jednak żadnego działania psychoaktywnego. Więcej na jej temat i wpływie na organizm człowieka można przeczytać na stronie: https://4ease.pl/kategoria/susz-cbd.

Aromaterapia

W walce ze stresem może pomóc także aromaterapia. Już dawno dowiedziono, że niektóre zapachy mają pozytywny wpływ na organizm człowieka, ponieważ pobudzają odpowiednie ośrodki w mózgu. Wykorzystuje się w niej olejki pochodzenia naturalnego. Wyciszająco działa m.in. olejek z melisy lub olejek z lawendy.

Olejki można stosować na kilka sposobów. Jednym z nich jest dodanie kilku kropel do kąpieli. Dopuszczalne jest też rozpylenie ich w pomieszczeniu. Służą do tego specjalne podgrzewacze.

Ćwiczenia oddechowe

Skutecznym sposobem na stres są też ćwiczenia oddechowe. Są one bardzo proste i można je wykonywać niemal wszędzie. Sprawdzają się bezpośrednio w sytuacji stresowej, ale zalecane jest, aby ćwiczyć codziennie. Dzięki temu zwiększa się odporność na stres, a organizm jest lepiej dotleniony, co przekłada się na jego ogólne funkcjonowanie.

Ćwiczenia oddechowe to szereg technik, w czasie których modyfikuje się oddech. Można je połączyć z ruchami ciała, a także jogą lub medytacją. Dzięki skupieniu się na wdechach i wydechach można odciągnąć umysł od nieprzyjemnych myśli, a tym samym wyciszyć się i głęboko zrelaksować. Na ćwiczenia oddechowe wystarczy poświęcić około 5 minut dziennie.

Medytacja i joga

Medytacja i joga to dwie coraz chętniej wybierane metody na walkę ze stresem. Pierwsza z nich polega na skupieniu ćwiczeniu swojego umysłu oraz wprowadzeniu się w odmienny stan. W ten sposób można rozwijać pozytywne uczucia i emocje oraz pozbyć się tych złych.

Joga to ćwiczenia ciała i umysłu. W jej trakcie przyjmuje się różnego rodzaju pozycje. Jednocześnie należy dobrze operować oddechem oraz skupiać uwagę na swoich emocjach. Zarówno medytacja, jak i joga mogą być prowadzone samodzielnie w domu.

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu

Może wydawać się to błahe, ale spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest dobrym sposobem na wyciszenie się i zrelaksowanie. Wybierać należy miejsca, które nie są zatłoczone i zapewniają kontakt z naturą. Można spacerować, uprawiać sport, medytować lub tylko odpoczywać.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy