Reklama

Jak urządzić spiżarnię?

Opublikowano:
Autor:

Jak urządzić spiżarnię? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Spiżarnia to pomieszczenie kojarzące się z bałaganem, nieposegregowanymi słoikami i niepotrzebnymi urządzeniami kuchennymi. Zastanów się jednak - jakby to było wchodzić do miejsca, w którym każdy element ma swoje stanowisko? Nie tracisz wówczas energii na zbędne poszukiwania. Wykańczanie wnętrz pod klucz pomoże Ci zrealizować taki scenariusz w Twoim domu. Zaufaj profesjonalistom, którzy wspólnie z Tobą stworzą funkcjonalny projekt. W poszukiwaniu inspiracji sprawdź też koniecznie nasz artykuł i dowiedz się, jak urządzić spiżarnię.

Zastanów się gdzie ulokować spiżarnię

Spiżarnia może znajdować się w kilku miejscach zacisza domowego. Pierwszy przychodzący na myśl obszar kojarzy się z kuchnią. Jest to dobre rozwiązanie szczególnie, jeśli spiżarnia nie będzie stanowiła odrębnego pomieszczenia. Gdy Twoje mieszkanie lub dom nie jest duży, stworzenie przestrzeni do przechowywania żywności w kuchni to rozwiązanie idealne - wykorzystujące w maksymalnym stopniu potencjał pomieszczenia. Jeśli jednak możesz sobie pozwolić na całkowicie odrębną spiżarnię, warto pomyśleć o miejscach, które nie są daleko od stanowiska do gotowania.

Często to właśnie wydzielona przestrzeń w kuchni pozwala na stworzenie tam przechowalni żywności. Inne lokacje to garaż, piwnica czy przedpokój. Stworzenie spiżarni w takiej przestrzeni pozwala na pozbycie się bałaganu i możliwość przechowywania rzeczy o większych gabarytach.

Zapewnij dobre warunki Twojemu pomieszczeniu

Tworzenie spiżarni wymaga pogłębionej analizy warunków danego miejsca w domu. Temperatura w przechowalni nie powinna być niższa niż w całym mieszkaniu i nie może przekraczać 15 stopni Celsjusza. Wilgotność w granicach 60 proc. pozwoli na ochronę świeżych produktów przed wysuszeniem. Warto pamiętać o tym, by w pokoju nie było okna, instalacji grzewczych, a cyrkulację powietrza wspomagała wentylacja.

Pomyśl o swoich potrzebach

Na tym etapie warto jest przejrzeć i ocenić stan i liczbę produktów, które znajdą się w Twojej spiżarni. W zależności od ich mnogości, dostosuj do nich meble. Z pewnością sprawdzą się tutaj wysokie regały o wielu poziomach oraz wysuwane, głębokie szuflady. Produkty zapakuj w pojemniki i słoiki, które opisz poprzez uwzględnienie ich zawartości i potencjalnej daty przydatności do spożycia.

Wybierz styl dostosowany do Twoich preferencji i funkcjonalności pomieszczenia

Jeśli spiżarnię ma stanowić część przestrzeni w kuchni, pamiętaj, by szafki, półki czy regały były tożsame z wytworzonym już stylem. Jeśli planujesz zaprojektować nowopowstały pokój, rezolutnie podejdź do wyboru koloru ścian, by zabrudzenia mogły zostać zmyte z łatwością. Dobrym pomysłem na stworzenie podłogi jest wykorzystanie kolorowych płytek ceramicznych, które wzbogacą walory estetyczne pomieszczenia. Jeśli masz taką możliwość, zamontuj drzwi, które odgrodzą spiżarnię od zapachów wytwarzanych w pozostałych pokojach mieszkania.

Jak urządzić spiżarnię? Dobra organizacja się opłaci

Spiżarnia to mała część całego domu, jednak jej organizacja wymaga wkładu pracy, której rezultat będzie Cię cieszył przez wiele kolejnych lat. Jeśli nie chcesz lub nie możesz poświęcić czasu na projektowanie tej przestrzeni, warto skorzystać z opcji, dzięki której możesz mieć realny wpływ na rezultat pracy przy jednoczesnym zaufaniu do specjalistów zajmujących się Twoim domem. Urządzanie pod klucz to propozycja pozwalająca Ci na wspólne tworzenie miejsca będącego istotnym elementem Twej osobistej sfery.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy