Reklama

Jak uzyskać pełną kwotę odszkodowania?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Jak uzyskać pełną kwotę odszkodowania? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Wiele firm ubezpieczeniowych zaniża wielkość odszkodowania za poniesione straty. Otrzymanie od ubezpieczyciela niższej niż oczekiwano kwoty wcale nie musi oznaczać zgody na taką sumę. Można wtedy skorzystać z pomocy, która pomoże uzyskać dopłaty do odszkodowań.

Jak starać się o odszkodowanie?

Co zrobić jeśli ubezpieczyciel nie chce wypłacić pełnej kwoty?

Dopłata do odszkodowania - jak ją otrzymać?

 

Jak starać się o odszkodowanie?

Pierwszym krokiem w sytuacji losowej starania się o odszkodowanie jest kontakt z ubezpieczycielem. Najszybciej jak się da należy zgłosić szkodę agentowi. Sprawcy wypadków często pomijają ten obowiązek, mimo, że powinni to zrobić. Dlatego lepiej się zabezpieczyć. Dopłata do odszkodowań najczęściej jest wywalczona właśnie w takich przypadkach. 

Firma ubezpieczeniowa nie ma w obowiązku wypłacenie odszkodowania automatycznie - to jest od razu po szkodzie, bez zgłoszenia jej uprzednio. Wysokość wypłaconych świadczeń w indywidualnej sprawie może zostać ustalona na trzy sposoby. Może to nastąpić najprościej na mocy decyzji zakładu ubezpieczeń. Drugą opcją jest ugoda między stronami. A trzecią, najtrudniejszą w przypadku orzeczenia sądu cywilnego lub w wyniku wytoczenia sprawy z powództwa o  odszkodowanie lub zadośćuczynienia.

W ten sam sposób może zostać uzyskana także dopłata do odszkodowania OC.

Co zrobić jeśli ubezpieczyciel nie chce wypłacić pełnej kwoty?

Zdarzają się też sytuacje, kiedy ubezpieczyciel nie chce wypłacić pełnej kwoty ubezpieczenia. W tej sytuacji należy się tak zwana dopłata do zaniżonego odszkodowania. Wywalczenie swoich praw nie jest trudne. Dopłata do odszkodowań to polega na uzyskaniu należnych pieniędzy w momencie, gdy ta kwota została zaniżona. Dotyczyć to może zarówno ubezpieczenia OC jak i AC. Pieniądze te można otrzymać przenosząc roszczenia na inną firmę.  

 

Dopłata do odszkodowania - jak ją otrzymać?

Statystyki podają, że ponad 90 procent osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych powinno się ubiegać o swoje prawo jakim jest dopłata do zaniżonej odszkodowania. Postępowanie w tym procesie jest bardzo proste i nie zajmie wiele czasu. Należy znaleźć firma, która zajmuje się egzekowananiem dopłaty do odszkodowań. Kolejnym krokiem jest kontakt z firmą i zgłoszenie problemu. Następnie należy przesłać kosztorys do specjalnej analizy, która jest wykonywana za darmo. Po analizie materiałów firma kontaktuje się z poszkodowanym i odkupuje od niego szkodę za podaną kwotę, a następnie wypłaca pieniądze na jego konto. Dopłata do odszkodowania pojawia się na koncie w ciągu kilku dni. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE