Reklama

Jak weryfikowana jest tożsamość klienta przy pożyczkach online?

Opublikowano:
Autor:

Jak weryfikowana jest tożsamość klienta przy pożyczkach online? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Kredyty bankowe udzielane są na podstawie umów kredytowych, zwykle podpisywanych osobiście przez klienta i przedstawiciela banku, w oddziale lub w siedzibie instytucji kredytującej. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku popularnych pożyczek chwilówek online, które są udzielane w trybie korespondencyjnym, bez osobistego spotkania pomiędzy pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą. Jak zatem firmy pozabankowe weryfikują, czy osoba wskazana we wniosku o pożyczkę składanym elektronicznie, jest rzeczywiście tym, za kogo się podaje?

Przelew weryfikacyjny

Powszechnym sposobem na skontrolowanie tożsamości potencjalnego pożyczkobiorcy, który składa wniosek o pożyczkę online, jest wykorzystanie przelewu weryfikacyjnego. Przelew ten wykonywany jest przy pierwszym wnioskowaniu o pożyczkę przez internet w większości firm pozabankowych wymienionych m.in. w porównywarce https://pozyczkolog.pl.

Polega on na dokonaniu płatności symbolicznej kwoty 1 grosza lub 1 złotych na rachunek bankowy pożyczkodawcy, z konta bankowego klienta. Obowiązkowo konto klienta musi być założone na takie same dane, jak te wskazane we wniosku pożyczkowym. W tytule przelewu należy wskazać numer wniosku o pożyczkę oraz ewentualnie dane osobowe. Po dokonaniu przelewu i zaksięgowaniu wpłaty po stronie firmy pozabankowej pożyczkodawca sprawdza zgodność danych i potwierdza tożsamość klienta. Dopiero wówczas, przy spełnieniu pozostałych wymagań firmy pożyczkowej, będzie mogła zostać wypłacona pożyczka.

Aplikacje do potwierdzania tożsamości

Alternatywnym sposobem na weryfikację danych osobowych klienta ubiegającego się o pożyczkę chwilówkę online będzie skorzystanie z usług dedykowanych aplikacji:

  • KontoConnect,
  • GroszConnect,
  • usługa Kontomatik,
  • usługa Instantor.

Wszystkie aplikacje weryfikacyjne mają podobną zasadę działania. Wymagają wskazania banku, w którym klient ma otwarte konto osobiste oraz numeru rachunku. Następnie klient musi zalogować się poprzez usługę weryfikacyjną do bankowości elektronicznej, a aplikacja sama sprawdzi jego dane i potwierdzi zdolność kredytową na podstawie dostępu do historii wpłat i wypłat z ostatnich miesięcy.

Nie należy obawiać się o poufność danych do logowania na konto bankowe, ponieważ połączenie z usługą weryfikacyjną jest szyfrowane, a informacje te nie są nigdzie gromadzone, przetwarzane ani udostępniane. Po wylogowaniu się z konta klienta aplikacja „zapomina” jego dane. W ten sposób można dokonać natychmiastowej weryfikacji tożsamości pożyczkobiorcy i szybciej otrzymać pożyczkę online z firmy pozabankowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE