Reklama

Jak współpraca z coachem może pomóc Twojej firmie?

Opublikowano:
Autor:

Jak współpraca z coachem może pomóc Twojej firmie? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Zapewne większość z nas słyszała o terminie „coaching”. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, co tak naprawdę oznacza to zjawisko i czym zajmuje się osoba, która pracuje na stanowisku coacha. Kim jest coach? Jak współpraca z tym specjalistą może pomóc pracownikom w twojej organizacji? Właśnie tymi tematami zajmiemy się w dzisiejszym artykule.

Kim jest coach?

Mocno upraszczając - coach to trener osobisty. Ciężko jednak dokładnie określić czym jest coaching, a samych definicji tego terminu jest kilka. Jedno z objaśnień zakłada, że coaching to proces, który pozwala człowiekowi odnaleźć rozwiązania zgodnie ze swoimi przekonaniami i światopoglądem. W przypadku pracy w firmie, rolą coacha jest odkrycie celów zawodowych pracowników wewnątrz organizacji.

Okazuje się, że pracownicy często tracą zapał i motywację do pracy, co może być spowodowane wieloma czynnikami np. brakiem priorytetów czy problemami osobistymi. Zadaniem coacha jest dotarcie do przyczyn i wsparcie, by rozwiązać problem. Warto jednak wiedzieć , że coach nie podaje gotowych rozwiązań, a koncentruje się na udzielaniu wskazówek i wprowadzania toku myślenia na właściwe tory.

Kiedy zastosować coaching w miejscu pracy?

W niektórych organizacjach coaching osadzony jest w kulturze firmy, dlatego sesje są naturalną i integralną częścią pracy. W innych przypadkach coaching można stosować ze względu na różne powody np. zatrudnienie wielu utalentowanych pracowników, którzy nie spełniają oczekiwań pracodawcy, dążenie do rozwoju swoich pracowników w konkretnych umiejętnościach czy też wprowadzenie nowego systemu do firmy. Najbardziej efektywnymi spotkaniami będą te prowadzone w sesji 1:1, które odbywają się regularnie. Pracownik nie będzie się czuł wody skrępowany innymi osobami i faktycznie będzie czuł, że to jego chwila na stanie się lepszą wersją siebie. Skuteczny coaching to taki, w którym cel i rezultat coachingu powiązany jest potrzebami biznesowymi. 

Korzyści coachingu w firmie 

Naturalnym zjawiskiem w firmie jest spadek efektywności i zacieranie się priorytetów, przez co pracownicy mogą mieć trudności z wykonywaniem obowiązków, z którymi wcześniej nie mieli problemów. Zastosowanie coachingu w firmie ma na celu poprawę jakości pracy oraz podniesienie morale wewnętrz firmy. To właśnie coach jest najlepszą osobą do tego, by oceniać jakie szkolenia są najbardziej potrzebne nie tylko dla pracowników, ale też dla managerów.

Do niego również należy późniejsza ocena efektów danego szkolenia tj. czy przyniosły oczekiwany skutek. Warto też mieć na uwadze, że możliwość indywidualnego spotkania z coachem jest często postrzegana przez pracowników, jako specjalne wyróżnienie. To przejaw troski o osiągane wyniki, ale też o samego podwładnego. 

Podsumowując, jakie są korzyści zastosowania coachingu w firmie? 

  • zwiększenie produktywności 
  • poprawa komunikacji 
  • zwiększenie zaangażowania pracowników 
  • zmniejszenie poziomu stresu i napięcia
  • opracowywanie i osiąganie celów długoterminowych

Współpraca z coachem 

Coaching jest narzędziem, który zapewnia dojrzewanie pracowników, dlatego warto o niego zadbać. Często tę rolę w firmie piastuje osoba z Działu HR, jednak zdecydowanie lepiej jest, gdy coach to samodzielne stanowisko, ponieważ wskazany jest dystans między nim a pracownikami. Warto więc wspomóc się w tej kwestii trenerem, którego można wynająć z zewnętrznych firm lub posłużyć się sesjami online. 

Coaching internetowy w Avigon.pl

Usługi trenera rozwoju dostępne są w serwisach internetowych, na których można odbyć konsultacje online. Na Avigon.pl dostępni są specjaliści, posiadający odpowiednie kompetencje i doświadczenie, by uskutecznić działanie twojej firmy poprzez właściwą pomoc dla jej pracowników. Rozmowy z coachem odbywają się za pośrednictwem bezpiecznego połączenia internetowego, a wizyta odbywa się w konkretnej godzinie, co dla pracowników jest sporym udogodnieniem. 

Chcesz zainwestować w swoich pracowników, by wydobyć z nich to, co najlepsze? Skorzystanie z usług coacha to skuteczny sposób do osiągania kolejnych celów i budowania systemu rozwoju pracowników, dlatego warto zadbać o ten aspekt we własnym przedsiębiorstwie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy