Reklama

Jaką niszczarkę wybrać do biura?

Opublikowano:
Autor:

Jaką niszczarkę wybrać do biura? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Szukasz niezawodnego sprzętu biurowego takiego jak kserokopiarki, skanery i inne? Nie zapomnij o zaopatrzeniu się też w dobrej jakości niszczarkę. Jest to niezbędne urządzenie, bez którego nie obędzie się żadna nowoczesna firma. Pozwala na właściwe i skuteczne pozbycie się dokumentacji zawierającej dane poufne. To bardzo ważna kwestia, gdyż ewentualny wyciek wrażliwych informacji może mieć bardzo przykre konsekwencje, w tym również poniesienie odpowiedzialności karnej.

Czy potrzebujesz dużej niszczarki? 

W ofertach sklepów z urządzeniami biurowymi znajdziesz bardzo dużo różnych modeli sprzętu do niszczenia dokumentacji. Jedną z większych różnic jest to, jak wiele ścinek jest w stanie pomieścić w sobie dana niszczarka, a także jakie formaty papieru można w niej niszczyć. Jeżeli zarządzasz większym biurem, w którym wytwarzana jest duża ilość dokumentacji, warto postawić na te pojemniejsze modele. Dzięki temu nie będzie trzeba przejmować się częstym ich opróżnianiem, a to znacząco wpłynie na komfort wszystkich tych, którzy będą z niszczarki korzystać. Z kolei firmy zatrudniające mniejszą liczbę pracowników i niekorzystające z papieru aż tak intensywnie, z powodzeniem mogą postawić na mniejsze modele. Warto również dobrać sprzęt pod rodzaj niszczonych dokumentów. Jeżeli mają one niecodzienny, większy format, należy zainwestować w urządzenie biurowe, które będzie do niego dopasowane. Dzięki temu zmniejszysz ryzyko zacięć i ewentualnych awarii.

Ścinki i paski, czyli metody cięcia 

Zawsze warto stawiać na bezpieczniejsze rozwiązania. W przypadku niszczarek są to modele, które tną dokumenty na drobną ścinkę. Polega to na tym, że cięcie odbywa się nie tylko w pionie, ale także w poziomie, a zniszczony w ten sposób materiał jest niemalże niemożliwy do odtworzenia w pierwotnej postaci. Jeżeli chodzi o niszczarki paskowe, to efekt ich pracy jest nieznacznie gorszy. Dokumenty pocięte w długie paski są łatwiejsze do odtworzenia (choć nadal jest to ogromne wyzwanie). Zaletą tego rodzaju sprzętu jest jego cena, która jest dużo bardziej przystępna niż w przypadku bardziej zaawansowanych modeli. Zdecydowanie się na to rozwiązanie będzie odpowiednie, jeżeli prowadzisz małe biuro, które nie wytwarza dużej ilości dokumentacji poufnej. 

Co z niszczeniem innych materiałów? 

W twoim biurze często korzysta się także z innych nośników niż te papierowe? Jeżeli masz potrzebę pozbycia się ich, odpowiednio dobrana niszczarka znakomicie spełni to zadanie. Są one powszechnie wykorzystywane na przykład w bankach, w celu bezpiecznej utylizacji starych, plastikowych kart płatniczych. Urządzenia biurowe do niszczenia dokumentacji mogą być też wykorzystywane w przypadku pozbywania się płyt CD i DVD. Przed zakupem upewnij się jednak, że są przystosowane do pracy z tego rodzaju materiałami. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że nie stępią się podczas procesu niszczenia. Jeżeli zależy Ci na pozyskaniu niszczarek i innych urządzeń biurowych wysokiej jakości, odwiedź For Copy. Tamtejsi specjaliści nie tylko dostarczą Ci odpowiedni sprzęt, ale także pomogą fachową radą. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy