Reklama

Jaki sprzęt sportowy warto kupić do domowej siłowni?

Opublikowano:
Autor:

Jaki sprzęt sportowy warto kupić do domowej siłowni? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Urządzenie domowej siłowni to nie lada wyzwanie. W zależności od tego, jak dużo masz miejsca na swój prywatny klub fitness, będziesz zapewne kompletować kolejne urządzenia, które spotyka się na co dzień w klubach sportowych. Wśród takich sprzętów znajdują się między innymi ławki treningowe. Kojarzą się one z wyciskaniem ciężarów, ale tak naprawdę ich zastosowanie jest dużo szersze.

Ławka treningowa jest szczególnie pomocna przy ćwiczeniu górnych partii ciała oraz mięśni brzucha. Jeśli chcesz wyrzeźbić swoją sylwetkę równomiernie warto, żebyś posiadał w domu urządzenie, które służy specyficznie do tego, a przy odrobinie wyobraźni może być użyta także do treningu całego ciała. Inwestycja w ławkę i regularne ćwiczenie z jej wykorzystaniem, na pewno Cię zaskoczy i przyniesie wymierne efekty pod postacią pięknie wyrzeźbionej klatki piersiowej.

Rodzaje ławek treningowych

Najmniej zaawansowaną kategorią ławek treningowych są proste ławki do ćwiczeń,  skierowane poziomo do podłogi. Ten wariant dobrze się sprawdzi w przypadku początkujących sportowców, którzy dopiero uczą się wykorzystywania sprzętów do ćwiczeń. 

Bardziej zaawansowanym produktem jest ławka skośna, która została stworzona specjalnie z myślą o bardziej zaawansowanych ćwiczeniach mięśni brzucha i klatki piersiowej. Kilka stopni regulacji kąta nachylenia umożliwia dostosowanie poziomu trudności ćwiczeń do swoich indywidualnych potrzeb. Często można również korygować ustawienie wysokości ławki nad podłożem. 

Ławka regulowana to połączenie dwóch poprzednich sprzętów. Umożliwia ona przeprowadzanie bardziej holistycznych treningów. Bez problemu można dostosować poziom nachylenia ławki, czasem nawet do wartości ujemnych. 

Ławki treningowe pod sztangę służą już specyficznie do podnoszenia ciężarów i najlepiej się sprawdzą w domowych siłowniach zapalonych sportowców, którzy mają już za sobą budowanie muskulatury, umożliwiające uniesienie ciężkich przedmiotów. Niektóre takie ławki są zintegrowane ze stojakiem. Na Dav-ski.pl/ można znaleźć szerki wybór ławek trenigowych o różnorodnym zastosowaniu.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze ławki treningowej?

Ważne, żeby ławka charakteryzowała się mocną konstrukcją. Solidna rama ławki gwarantuje bezpieczeństwo podczas treningu, co pozwala na lepsze skupienie się na ćwiczeniach. Istotne jest poznanie maksymalnego obciążenia ławki, które dokładnie wskazuje, jaką pracę można na niej wykonać. Kilka ustawień oparcia i siedzenia pozwala na dokładne dostosowanie sprzętu do własnych potrzeb i możliwości. Specjalne kółko i rączka są pomocne, jeśli konieczne jest częste regulowanie ławki. Wysokość i szerokość ławki, musi być tak dobrana, aby zapewniać efektywne podparcie przy każdym rodzaju ćwiczenia. Możliwość szybkiego rozkręcenia sprzętu sprawia, że nie będziesz tracić czasu na długi żmudny demontaż. Gruba, wygodna tapicerka zapewni pełen komfort ćwiczeń oraz dobrą przyczepność, a stopki antypoślizgowe uchronią podłogę przed zarysowaniami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy