Reklama

Jakie studia w Łodzi warto wybrać?

Opublikowano: śr, 2 lut 2022 08:15
Autor:

Jakie studia w Łodzi warto wybrać? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Łódź to jedno z największych miast w Polsce. Nie powinno więc dziwić nikogo to, że można tu znaleźć wszystkie kierunki studiów, jakie mogłyby kogokolwiek zainteresować. Przyszli studenci bez problemu zatem znajdą w Łodzi zarówno kierunki medyczne, techniczne czy informatyczne, jak i filologiczne albo pedagogiczne. Studia w Łodzi stają się coraz bardziej popularne, nie tylko wśród mieszkańców województwa łódzkiego, ale również miast z całej Polski.

Najpopularniejsze kierunki w Łodzi

Wśród najpopularniejszych kierunków studiów w Łodzi w roku akademickim 2021/2022, jeśli chodzi o studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie, można zaliczyć między innymi następujące kierunki:

  • Kierunek lekarski ,
  • Kierunek lekarsko-dentystyczny,
  • Psychologię,
  • Informatykę,
  • Informatykę stosowaną,
  • Prawo.

Na pierwszych miejscach wśród wyborów przyszłych studentów znalazły się również takie kierunki jak: filologia angielska, fizjoterapia, finanse i rachunkowość czy też Automatyka i robotyka.

Studia w Łodzi to popularny kierunek maturzystów i nie tylko z różnych regionów Polski. Wyższe Szkoły w tym mieście cieszą się zaufaniem, a także stosunkowo wysoko plasują się w ogólnopolskich rankingach. Warto wybrać Łódź na swoje miejsce w świecie, przynajmniej na czas studiów.

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

Jedną z ważnych placówek dydaktycznych jest Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, która została powołana do życia 21. września 2006 roku decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Uczelnia ta stawia przede wszystkim na wysoką jakość kształcenia, ale również na praktyczną naukę zawodu. Dzięki temu z sukcesem wyprzedza innych konkurentów. Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi zaprasza przyszłych studentów na studia z zakresu: kosmetologii, dietetyki, pedagogiki, kryminologii, psychologii oraz prawa.

WSBiNoZ stawia na doświadczoną kadrę i wybitnych specjalistów. Dzięki współpracy z najlepszą kadrą akademicką z całego kraju, ale także praktykami fachowcami, Uczelnia może zapewnić swoim studentom naprawdę wysoki poziom nauczania. W chwili obecnej kształci ona ponad 1000 studentów na studiach I i II stopnia jednolitych studiów magisterskich, a drugie tyle na studiach podyplomowych. Ogromną zaletą Uczelni jest również to, że obok wiedzy teoretycznej, studenci zdobywają wiedzę praktyczną, która jest niezwykle potrzebna do rozwoju przyszłej kariery zawodowej.

WSBiNoZ oferuje studentom w pełni wyposażone pracownie: kosmetologiczną Klapp, podologiczną Podopharm, masażu Habys, trychologiczną, wizażu i stylizacji, technologii żywności czy laboratorium chemiczne. 

Zastanawiając się nad wyborem drogi życiowej, warto wziąć zatem pod rozwagę kierunek – studia Łódź – bowiem oferuje on naprawdę ogrom wiedzy teoretycznej i praktycznej. Poza tym Łódź to piękne miasto, które każdego roku odkrywa przed mieszkańcami i turystami coraz to ładniejsze swoje zakątki, dzięki rewitalizacji kamienic i nie tylko. Warto pomyśleć o Łodzi inaczej niż tylko jako o starym mieście fabryk.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy