Reklama

Komputery przemysłowe jednopłytkowe

Opublikowano:
Autor:

Komputery przemysłowe jednopłytkowe - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Komputery przemysłowe używane są przede wszystkim w szeroko pojętym przemyśle – jako urządzenia analizujące obszerne zbiory danych w czasie rzeczywistym i wyszukujące anomalii.

Dzięki swojej odporności na ciężkie warunki zewnętrzne, takie jak duże zapylenie powietrza, wahania temperatur czy wstrząsy, z powodzeniem zastępują w zakładach komputery PC.

Komputery przemysłowe jednopłytkowe najczęściej znaleźć możemy w systemach przemysłowych, gdzie pomagają w kontrolowaniu zachodzących procesów. Często wbudowywane są w są w inne urządzenia, aby pełnić funkcję interfejsu sterowania.

Charakterystyka komputerów jednopłytkowych

Komputer przemysłowy jednopłytkowy od innych rodzajów komputerów wyróżnia się faktem, że wszystkie jego zespoły oraz podzespoły zbudowane są na jednej PCB. Często komputery te wybierane są ze względu na ich niewielki rozmiar, co sprawia, że możemy znaleźć je także w takich urządzeniach, jak notebooki i inne.

Przy budowie komputerów często wykorzystuje się procesory 32- lub nawet 64-bitowe. Są to niewielkie komputery, które właśnie swoim rozmiarem najbardziej odróżniają się od PC. Dzięki temu są idealnie dostosowane do swoich zastosowań i zadań jakie mają wykonać.

Aplikacje komputerów jednopłytkowych

Najczęściej, aplikacje komputerów jednopłytkowych to na przykład, automaty do gier, infokioski lub systemy automatyki przemysłowej. Powstanie komputerów jednopłytkowych możemy zawdzięczyć zwiększeniu się gęstości układów scalonych. Dzięki temu, konfiguracja jednopłytkowa zmniejsza koszta związane z budową systemu, zmniejszając liczbę płytek drukowanych lub drogich złączy czy złożonych obwodów cyfrowych magistrali.

Źródło: Balticad, Komputer przemysłowy Kontron Board, pITX-E38 DC 1.46GHz (E3826)

Źródło: Balticad, Komputer przemysłowy Kontron Board, pITX-E38 DC 1.46GHz (E3826)

Zastosowanie

Choć można takie komputery znaleźć w wielu systemach produkcyjnych, pełnią one także funkcję w promach kosmicznych oraz urządzeniach służących do eksploracji oceanów. Znaleźć je możemy wszędzie tam, gdzie potrzebna jest duża wydajność przy niewielkim rozmiarze. Ze względu na bardzo wysoki poziom integracji i zmniejszoną liczbę elementów oraz złączy, Single Board Computers (SBC funkcjonuje, jako skrót tej nazwy), są wydajne, niezawodne i małe, co sprawia, że zakres ich zastosowania jest niezwykle szeroki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE