Reklama

Koszt wykończenia mieszkania – czego się spodziewać?

Opublikowano:
Autor:

Koszt wykończenia mieszkania – czego się spodziewać? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Zakup mieszkania w stanie deweloperskim wiąże się z koniecznością wykończenia go, by uczynić je zdatnym do użytku. Przedsięwzięcie to nierzadko wiąże się z wysokimi kosztami, dlatego tak ważny jest odpowiedni plan, w którego skład powinno wchodzić m.in. sporządzenie dokładnego kosztorysu. Jaki budżet pozwoli na bezproblemowe wykończenie mieszkania oraz jakiego rodzaju kosztów należy się spodziewać?

Materiały mają znaczenie. Jaki wpływ mogą mieć na koszty wykończenia mieszkania?

 Jednym z najtrudniejszych zadań w procesie wykańczania mieszkania jest dobór odpowiednich materiałów. Nic dziwnego, że w tym przypadku wielu remontujących nie godzi się na żadne odstępstwa od najwyższej jakości. Konsekwencje złego doboru elementów będziemy odczuwać latami, a koszty poprawek mogą znacząco przerosnąć zaoszczędzone na pierwotnych materiałach sumy. Poszukując materiałów wysokiej jakości, nie można sugerować się wyłącznie cenami – droższe nie zawsze oznacza lepsze. By nie przepłacić, niezbędnym może okazać się przeanalizowanie ofert wielu producentów oraz zebranie na ich temat fachowych, bezstronnych opinii. Należy także zorientować się, które oferty zawierają gwarancję na produkt – możliwość reklamowania wadliwego elementu jest niezwykle przydatna, szczególnie w przypadku, gdy dużo za niego zapłaciliśmy. Nowoczesne technologie są stosowane między innymi w inwestycjach https://domardevelopment.pl/inwestycje/przyjazny-smolec/.

Od czego zależą koszty wykończenia mieszkania?

Sporządzając kosztorys, warto uwzględnić w nim jak najwięcej elementów, mogących generować koszty na różnych etapach prac. Mogą być na przykład ewentualne poprawki czy koszty związane z wynajmowaniem ekipy wykończeniowej do realizacji określonego zadania. Nie bez znaczenia pozostaje także kwestia lokalizacji. Na przykład, oferujący niedrogie nowe mieszkania Smolec będzie znacznie tańszym miejscem do przeprowadzania tego typu inwestycji niż większe miasta, takie jak Warszawa czy Kraków. Lokalizacja ma wpływ także na ceny transportu materiałów – te również warto zawrzeć w kosztorysie. Jednym z podstawowych czynników warunkujących koszty wykończenia danego pomieszczenia jest jego metraż. Pokoje o dużej powierzchni wymagają zużycia większej ilości materiałów, co niekiedy znacząco winduje ceny. Oczywiście liczy się także standard mieszkania – osoby pragnące uzyskać możliwie jak najbardziej nowoczesne, eleganckie pomieszczenia muszą liczyć się z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów.

Kwot jakiego rzędu należy się spodziewać, chcąc wykończyć mieszkanie w stanie deweloperskim?

Zmieniające się na rynku warunki niekiedy uniemożliwiają stworzenie dokładnego kosztorysu, który odpowiednio uwzględni wszystkie potencjalne wydatki. Według analizy przeprowadzonej w 2020 roku przez portal Aranżacja Wnętrz, decydując się na skorzystanie z wysokiej jakości materiałów oraz usług możemy spodziewać się kwot rzędu 127 tysięcy złotych dla mieszkania o powierzchni 60m2. Bardziej oszczędni remontujący wydadzą nieco mniej niż 80 tysięcy. Podane kwoty są jednak wyłącznie orientacyjne. Chcąc dobrze nakreślić zakres potrzebnych środków, powinniśmy skupić się nie tylko na kosztach materiałów i robocizny, lecz także wyposażenia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy