List motywacyjny - jak go dobrze napisać

Opublikowano:
Autor:

List motywacyjny - jak go dobrze napisać - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Aplikujesz na stanowisko, gdzie jest wymagany list motywacyjny? Sprawdź jak dobrze go napisać, by dostać wymarzoną pracę!

Nie musisz mieć wyjątkowych umiejętności pisarskich, by napisać dobry list motywacyjny. Ważniejsze jest, byś wiedział więcej o firmie, do której aplikujesz i zrobił odpowiedni research. To pozwoli Ci najważniejsze argumenty, które przemawiają za Twoją kandydaturą na dane stanowisko. Im bardziej się do tego przyłożysz, tym lepsze wrażenie zrobisz na przyszłym pracodawcy? Co jeszcze jest niezwykle istotne? W tym artykule znajdziesz nie tylko przykładową strukturę, a także przykład listu motywacyjnego:https://www.gowork.pl/poradnik/22/cv-i-list-motywacyjny/jak-napisac-dobry-list-motywacyjny-wzor-do-pobrania-w-formacie-pdf/. Wystarczy, że będziesz pamiętać o tych 5 podstawowych rzeczach, a znajdzie się w nim wszystko, co najważniejsze. 

Dowiedz się więcej o firmie

Nim usiądziesz do pisania, poczytaj więcej o firmie. Jakie ma osiągnięcia w swojej branży? Czym się wyróżnia? Jakie są wartości, którymi się kieruje? Zbierz informacje, które możesz wykorzystać w dalszej argumentacji. 

Napisz, gdzie znalazłeś ofertę, na którą aplikujesz 

Zacznij list motywacji informacją, gdzie znalazłeś ofertę, na którą aplikujesz. Jeśli pracodawca zamieścił ją w wielu miejscach, to pewnie interesuje go, skąd się o niej dowiedziałeś. Dodatkowym plusem dla Ciebie będzie, jeśli np. znalazłeś ofertę na stronie WWW pracodawcy. To by dodatkowo przemówiło na Twoją korzyść i pokazało, że jesteś na bieżąco z tym, co dzieje się w firmie, do której chcesz aplikować. 

Dlaczego jesteś zainteresowany firmą?

Po takim wstępie czas przejść do wyjaśnienia, dlaczego akurat interesuje Cię praca w tej firmie. Co takiego sprawia, że właśnie z nią chcesz powiązać swoją dalszą karierę zawodową? Pomoże Ci w tym wcześniejsze zebranie informacji, które właśnie teraz możesz wykorzystać. Czy firma błyskawicznie się rozwija? Umożliwiłaby Ci rozwój zawodowy? Obrazuje wartości, które dla Ciebie także są ważne? Skup się na kilku kluczowych dla siebie argumentach i je rozwiń. 

Dlaczego to Ty jesteś idealnym kandydatem? 

Napisz, co mógłbyś wnieść do firmy, jeśli to Ty zostałbyś w niej zatrudniony? Jakie masz doświadczenie i umiejętności, które sprawiają, że jesteś najlepszym kandydatem na to stanowisko. Na tym etapie listu motywacyjnego możesz napisać więcej o swoich osiągnięciach w pracy, by pokazać, że zatrudnienie właśnie Ciebie jest świetnym pomysłem. Także i w tym momencie - im więcej wiesz o danej firmie, jej rozwoju i tym, co aktualnie się w niej dzieje, tym łatwiej będzie Ci dobrać naprawdę skuteczną argumentację. 

Wyraź nadzieję na przyszłe spotkanie 

W ostatnich zdaniach listu motywacyjnego możesz napisać, że liczysz na przyszłe spotkanie na rozmowie kwalifikacyjnej. 

Choć aktualnie coraz rzadziej wysyła się listy motywacyjne, to warto wiedzieć, jak dobrze go napisać, gdyby była taka konieczność. List motywacyjny wysyłasz zazwyczaj razem z CV, dlatego pamiętaj, by nie był on tylko kopią jego treści. Zadbaj, o dobrą argumentację, dlaczego jesteś odpowiednim kandydatem i dlaczego właśnie ta firma Cię interesuje. Posługuj się prostym językiem, a przed wysłaniem listu uważnie sprawdź, czy nie ma w nich błędów, oraz czy jest zaadresowany do odpowiedniej osobie w firmie, do której rekrutujesz. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE