Reklama

Medale i pinsy okolicznościowe – kiedy są dobrym wyborem?

Opublikowano:
Autor:

Medale i pinsy okolicznościowe – kiedy są dobrym wyborem? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Robione na zamówienie wpinki do odzieży, powszechnie nazywane pinsami, można wykorzystać z wielu przypadkach. Podobnie może być z medalami okolicznościowymi, które całkiem słusznie kojarzą się z pewnym elementem docenienia kogoś za jego szczególne osiągnięcia. Na przykład pracownik może otrzymać medal w związku z jubileuszem pracy w danym zakładzie. Sprawdźmy, kiedy takie medale lub pinsy okolicznościowe okazują się dobrym wyborem? Kiedy warto je zamówić?

W jakich sytuacjach można wykorzystywać medale okolicznościowe?

Medale kojarzą się przede wszystkim z imprezami sportowymi – igrzyskami olimpijskimi, mistrzostwami świata czy kontynentów w konkretnych dyscyplinach. Najlepszym sportowcom, dla uhonorowania ich sukcesów, wręcza się je – złote, srebrne lub brązowe, odpowiednio za pierwsze, drugie i trzecie miejsce zajęte w danej konkurencji. 

Natomiast nieco inne cele mają medale okolicznościowe, które mogą być spersonalizowane i wykonane na zamówienie. Bardzo często sięgają po nie rożne firmy, które chcą w ten sposób uczcić konkretną okazję, np. jubileusz pracowniczy, ale i rocznicę np. założenia przedsiębiorstwa. Niemniej jednak, nie tylko na gruncie prowadzenia działalności gospodarczej w ramach działań marketingowych można zastosować medale okazjonalne. Pozwalają one na zwiększenie rangi wydarzenia. Medale na zamówienie mogą być także oryginalnym prezentem na różne okazje, przede wszystkim urodziny czy śluby. 

Mniejsza wersja medalu okolicznościowego – wpinki do odzieży

Medalu raczej nie nosi się na szyi, chyba że bezpośrednio po jego wręczeniu. Natomiast zupełnie inaczej jest w przypadku wpinek do odzieży. Te mogą być stosowane na co dzień, np. przez pracowników danej firmy, co pozwoli na podkreślenie ich przynależności do organizacji zawodowej. Metalowe przypinki mogą być elementem służbowej stylizacji – wpina się je w klapę marynarki czy żakietu albo przypina do innych części garderoby. 

Nie tylko w pracy nosi się wpinki metalowe do odzieży. Pozwalają one również zaakcentować tożsamość z daną instytucją, ideą czy też partią polityczną i subkulturą. O ile medale nie są ozdobą naszego ubioru, to przypinki metalowe już tak. Metalowe pinsy mogą mieć zabezpieczenie w postaci szpilki z zatyczką, by można je było łatwo wpiąć do ubrań.  

Przypinki metalowe mogą także zwiększyć rozpoznawalności firmy i jej produktów, zwłaszcza wtedy, gdy są one przez pracowników noszone podczas różnych imprez branżowych i targów. 

Poza wykorzystywaniem pinsów do promocji firmy, zwiększania prestiżu marki, mogą one służyć do zaakcentowania patriotycznych uczuć. Wpinka z biało-czerwoną flagą czy orłem w koronie może zostać wręczona wraz z medalem okolicznościowym odnoszącym się do ważnych wydarzeń z historii Rzeczypospolitej Polskiej. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy