Reklama

Mój pierwszy kontrakt jako opiekunka seniora, na co powinnam zwracać uwagę?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay.com

Mój pierwszy kontrakt jako opiekunka seniora, na co powinnam zwracać uwagę? - Zdjęcie główne

foto Pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Zastanawiasz się nad podjęciem pracy w Niemczech jako opiekunka seniora, rozważasz „za” i „przeciw”, sprawdzasz oferty i warunki… Jeśli pierwszy kontrakt jest dopiero przed Tobą, powinnaś wiedzieć, na co zwrócić uwagę, szukając pracy jako opiekunka osób starszych i podpisując dokumenty dotyczące pierwszego wyjazdu. Zapraszamy do lektury!

Legalna forma zatrudnienia

Pierwsza praca w Niemczech w charakterze opiekunki seniora jest nie lada wyzwaniem nie tylko organizacyjnym, ale i formalnym. Dlatego tak ważne jest to, by pracodawca (a zatem także firma pośrednicząca w organizacji wyjazdu) zapewniał legalną formę zatrudnienia, opartą o umowę. Taki dokument powinien zawierać m.in. oznaczenie stron, rodzaj i miejsce wykonywania pracy oraz warunki pracy i obowiązki pracodawcy, normujące prawa i obowiązki. Jest on świadectwem legalności zatrudnienia, które jest niezbędne, by dochodzić swoich praw w razie jakichkolwiek problemów czy sytuacji spornych. Szukając pracy jako opiekunka seniora, zwracaj na to uwagę, polegaj na firmach, które jak na przykład Promedica24 działają na polskim rynku od lat, proponując wyłącznie legalne i sprawdzone oferty pracy dla opiekunek w Niemczech.

Jasno określony zakres obowiązków

Podejmując pracę w Niemczech jako opiekunka osób starszych za pośrednictwem sprawdzonego pracodawcy, jeszcze przed wyjazdem masz świadomość, jakie obowiązki czekają na Ciebie w domu seniora. Pozwoli to nie tylko określić możliwości i przygotować się na nowe sytuacje, ale także uniknąć trudności, jeśli rodzina seniora czy on sam będą wymagać od Ciebie czegoś, co nie należy do zakresu Twoich zadań. Rolą opiekunki osób starszych podejmującej pracę z Promedica24 jest przede wszystkim wsparcie bliskich w opiece nad seniorem, na co składa się wiele obowiązków, od prowadzenia domu, aż po towarzyszenie seniorowi w życiu codziennym. Dzięki umowie i jasno określonemu zakresowi prac, które należą do Ciebie, nie musisz obawiać się, że obowiązki Cię zaskoczą – zakres usług świadczonych przez opiekuna osób starszych określony będzie w umowie.

Znajomość języka obcego

Warunkiem podjęcia pracy jako opiekunka seniora w Niemczech jest znajomość języka niemieckiego. Tuż po przyjeździe do domu seniora czeka Cię spotkanie z podopiecznym i jego bliskimi. To moment, w którym komunikację może utrudnić zdenerwowanie obu stron – dlatego warto powtórzyć najważniejsze zwroty, przygotować kilka zdań autoprezentacji czy pytania dotyczące zwyczajów panujących w domu i stanu zdrowia podopiecznego. Kurtuazja to nie wszystko – na co dzień nie do przecenienia będzie jednak przede wszystkim komunikacja z podopiecznym, jego bliskimi, ale także w urzędach, sklepach czy innych miejscach, które na co dzień będziesz odwiedzać i w sytuacjach, w których znajdziesz się jako opiekunka seniora. Zadbaj nie tylko o to, by odbyć kurs językowy, na miejscu pomocny będzie także słowniczek. Osoby wyjeżdżające do pracy w Niemczech z Promedica24 otrzymują także „Poradnik dla Opiekunów, Seniorów i Rodzin”, w którym zamieszczono minirozmówki.

Bezcenne wsparcie

Decydując się na pracę jako opiekunka osób starszych, musisz odważyć się na zmiany. Dobrze jest w takim momencie wiedzieć, że nie jesteś pozostawiona sama sobie. Szukaj takich kontraktów, które to gwarantują, czyli proponowanych przez np. Promedica24, które gwarantują, że na każdym etapie, począwszy od rekrutacji, aż po powrót do domu, oczywiście przez pobyt w domu podopiecznego, pozostajesz w kontakcie z Menedżerem Kontraktu. Podaje on numer kontaktowy bezpośrednio do siebie, a w razie pilnej sprawy możesz też zadzwonić na telefon alarmowy czynny przez całą dobę. To wsparcie, które sprawi, że poczujesz pewniej i bezpieczniej, a pierwszy kontrakt będziesz dobrze wspominać.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy