Reklama

Nauka języka czeskiego… to nie czeski film!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: freepik.com

Nauka języka czeskiego… to nie czeski film! - Zdjęcie główne

foto freepik.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Przyswajanie języka obcego to nie taka trudna sprawa, jednak jeśli za edukację weźmiesz się w niewłaściwy sposób, to rzeczywiście może ona przypominać czeski film.

Po co Polakom język czeski?

W dzisiejszym świecie migracje ludności są zdecydowanie łatwiejsze i częstsze niż w ubiegłych latach. Ludzie coraz chętniej wyjeżdżają za granicę w poszukiwaniu pracy i zarobków, lepszego życia. Czechy to jeden z krajów, do którego Polacy wyjeżdżają z rodzinami, aby tam zarabiać.

Jednak znajomość języka obcego nie przyda Ci się wyłącznie w przypadku podjęcia pracy. Młodzi Polacy chętnie wybierają Republikę Czeską, jako miejsce swoich studiów, gdzie (w większości przypadków) znajomość języka czeskiego jest wymagana.

Kolejną sytuacją, w której warto znać obcą mowę, jest wyjazd na wakacje. Chociaż z mieszkańcami Czech łatwo jest się dogadać bez znajomości języka, to jednak zawsze lepiej go znać – przynajmniej w podstawowym stopniu. Wielu mieszkańców Republiki Czeskiej nie posługuje się językiem angielskim, więc znajomość tego języka międzynarodowego, nie zawsze będzie pomocna w każdej sytuacji.

Powyższe przypadki to tylko wierzchołek góry lodowej sytuacji, w których niezbędna jest znajomość czeskiego. A jakie korzyści płyną z opanowania go i posługiwania się nim?...

Język czeski – korzyści

Nie od dziś wiadomo, że nauka języka obcego jest bardzo rozwijająca i… opłacalna pod wieloma względami. Dzięki przyswojeniu sobie języka obcego możesz zyskać m.in.:

 • niezależność od innych,
 • otwartość i tolerancję,
 • bardziej kreatywne myślenie, poprzez stymulację mózgu,
 • pewność siebie w relacjach z obcokrajowcami,
 • szansę na zdobycie pracy/podjęcie studiów za granicą,
 • lepsze rozumienie obcej kultury – oglądanie filmów, słuchanie muzyki, czytanie literatury w języku czeskim,
 • ułatwioną i sprawniejszą komunikację z obcokrajowcami,
 • zaufanie i szacunek wśród obcokrajowców.

Wyliczać można bez końca. Posługiwanie się więcej niż jednym językiem to inwestycja w siebie!

Język czeski – kurs dostosowany do Ciebie

Jeśli chcesz rozpocząć lub kontynuować naukę języka czeskiego, zdaj się na profesjonalistów i zapisz się na kurs czeskiego w szkole językowej Profi Lingua.

Nasza szkoła językowa oferuje kursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych na kilku poziomach – od podstawowego, przez średniozaawansowany do najbardziej zaawansowanego.

Stopień zaawansowania zajęć jest zależny od Twoich wcześniejszych doświadczeń z językiem lub ich brakiem. Możesz zapisać się do jednej z trzej rodzajów grup dla:

 • początkujących,
 • średniozaawansowanych,
 • zaawansowanych.

Jeżeli interesuje Cię konkretna tematyka zajęć, kurs może być tak rozplanowany, aby odpowiadał Twoim potrzebom i wymaganiom. Dzięki temu wzrasta efektywność wybranego kursu, co pomaga to osiągnąć o wiele lepsze rezultaty w nauce.

Ważne! Każdy kurs może odbywać się w różnych formach, które dostosowujemy do Twoich możliwości, wymagań i potrzeb. Wybierz interesujący Cię kurs, spośród m.in. zajęć dla 8-klasistów, maturalnych, dla firm, egzaminacyjnych i innych. Do zobaczenia!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy