Osoby, które są zadłużone, w razie nagłych problemów finansowych nie mają możliwości wzięcia kredytu w banku. Na szczęście z pomocą przychodzi tzw. pożyczka dla zadłużonych bez gwaranta. Sprawdź, na czym to polega!
- Gwarant – kto to jest?
- Na czym polega pożyczka dla zadłużonych bez gwaranta?
- Wniosek o pożyczkę dla zadłużonych bez gwaranta – o czym pamiętać, zanim go złożysz?
Gwarant – kto to jest?
Gwarant to inaczej poręczyciel. Taka osoba gwarantuje, że w razie kłopotów finansowych pożyczkobiorcy będzie spłacała zaciągniętą pożyczkę. Aby móc zostać gwarantem, należy być wiarygodnym finansowo. Trzeba być osobą pełnoletnią i mieć konto w polskim banku. Nie można natomiast figurować w bazach dłużników.
Na czym polega pożyczka dla zadłużonych bez gwaranta?
Nie jest łatwo znaleźć osobę, która będzie chciała zostać Twoim gwarantem. Najczęściej gwarantami zostają osoby z rodziny. Jednak jeżeli nie ma takiej możliwości, dobrym rozwiązaniem jest pożyczka dla zadłużonych bez gwaranta. To idealna propozycja dla osób, które nie mają zdolności kredytowej, posiadają negatywną historię kredytową, mają problem ze spłatą innych zobowiązań, a także są w okresie procedury windykacyjnej czy też w trakcie egzekucji komorniczej. Zaletą takich pożyczek jest również szybkość wypłaty środków. Więcej informacji na temat pożyczek bez gwaranta znajdziesz pod linkiem: https://eurocent.pl/pozyczka-dla-zadluzonych-bez-gwaranta.
Wniosek o pożyczkę dla zadłużonych bez gwaranta – o czym pamiętać, zanim go złożysz?
Zanim złożysz wniosek o pożyczkę dla zadłużonych bez gwaranta, zwróć uwagę, czy wybrana przez Ciebie firma pożyczkowa jest legalna. W celu sprawdzenia wiarygodności pożyczkodawcy warto skorzystać z bazy KRS online. Z kolei przed podpisaniem umowy pożyczki pamiętaj, aby dokładnie przeczytać każdy jej punkt i zwrócić szczególną uwagę na warunki spłaty.
Pożyczka dla zadłużonych bez gwaranta dla wielu osób może być jedynym sposobem na wyjście z trudnej sytuacji finansowej. Jednak zanim ją zaciągniesz, zaplanuj jej spłatę w swoim miesięcznym budżecie. Pozwoli to na uniknięcie dodatkowego stresu związanego z brakiem środków na uregulowanie kolejnego zobowiązania.