Reklama

Sposoby na utrzymanie porządku w piwnicy

Opublikowano:
Autor:

Sposoby na utrzymanie porządku w piwnicy - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Piwnica to miejsce, w którym często przechowujemy przedmioty, których nie chcemy trzymać w domu i których jednocześnie nie chcemy wyrzucić. W piwnicy znajdują się stare meble, narzędzia, książki, sprzęty sportowe, turystyczne, przetwory, przedmioty, które nie nadają się do użytku. Często liczba przedmiotów przechowywanych w piwnicy sprawia, że utrzymanie porządku w pomieszczeniu nie jest możliwe.

Największy problem z utrzymaniem porządku w piwnicy mają mieszkańcy bloków. Piwnice w blokach są dość małe i szybko mogą stać się graciarnią. 

Odpowiednie meble

W utrzymaniu porządku w piwnicy pomogą odpowiednio dobrane meble. Jeżeli zdecydujemy się na regały metalowe, warto wypełnić nimi szczelnie całą dostępną przestrzeń piwnicy. Zanim wybierzemy regały do piwnicy, musimy zmierzyć wymiary pomieszczenia. Od wielkości pomieszczenia zależy to, jak rodzaj regału wybierzemy. Duże znaczenie ma wysokość piwnicy. Im pomieszczenie jest wyższe, tym więcej przedmiotów zmieści się na półkach. 

Wybierając regał do piwnicy ze sklepu regaly.biz należy zdecydować się na taki, który można dowolnie konfigurować. Zanim w piwnicy ustawimy regały, należy dokładnie posprzątać pomieszczenie.  

Selekcja przedmiotów

Porządku w piwnicy nie da się utrzymać, jeśli nie dokonamy selekcji wszystkich przedmiotów, które tam się znajdują. Konieczne jest pozbycie się wszystkich zbędnych i nieużywanych rzeczy. To, co jest nam niepotrzebne, ale pozostało w dobrym stanie, warto sprzedać lub oddać komuś innemu. 

Zanim dokonamy selekcji, najlepiej wynieść wszystkie rzeczy z piwnicy na zewnątrz. Pustą piwnicę należy posprzątać, usunąć kurz, ślady pleśni, wilgoci i grzyba. Warto też pomalować piwnicę. Dobrze jest też rozważyć wymianę drzwi, aby zabezpieczyć piwnicę przed ewentualnym włamaniem. 

Każda rzecz powinna mieć swoje miejsce

Jeżeli chcemy utrzymać porządek w piwnicy, musimy znaleźć miejsce dla każdej rzeczy. Przedmioty z tej samej kategorii np. narzędzia, ubrania czy przetwory należy trzymać w jednym miejscu. Bardzo przydadzą się metalowe lub plastikowe pudełka, kartony, wiszące koszyki. Każdy przedmiot należy też zawsze odkładać na swoje miejsce. 

Mając w piwnicy niewielki warsztat majsterkowicza, pamiętajmy, aby na bieżąco sprzątać miejsce, w którym majsterkujemy. Należy usuwać wszelkie zabrudzenia. Nie używajmy też zniszczonych narzędzi. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup specjalnych pojemników do przechowywania i segregowania narzędzi. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy