Elewacje szklane
Obecnie ze szkła wykonuje się wiele elementów architektonicznych, jak niezwykle efektowne elewacje, a nawet dachy. Nie zawsze jest to cała powierzchnia dachu wykonana ze szkła, nierzadko są to dachówki szklane, czyli tzw. świetliki w dachu. Również podłogi i sufity wewnątrz budynków można obecnie wykonywać ze szkła. Pozwala to obserwować pomieszczenie znajdujące się piętro wyżej lub niżej z zupełnie innej perspektywy. Takie rozwiązania wizualnie znacząco powiększa przestrzeń.Także nowoczesne elewacje wentylowane, zapewniające doskonałą izolację termiczną przy jednoczesnej wentylacji mogą być wykonane przy wykorzystaniu szkła. Funkcja, jaką tutaj pełni szkło jest dekoracyjna, przysłania ona konstrukcję aluminiową nadając lekkości całej budowli.
Pamiętajmy, że szkło daje się wybarwiać na dowolny kolor, co z połączeniu z jego przejrzystością może dawać bardzo atrakcyjne efekty wizualne. Kolorowe szkło na elewacji, która pozwala na przenikanie światła dziennego, zmieniającego się w zależności od pory dnia daje wrażenie “ruchomości światła”. W zależności od wyobraźni twórcy projektu architektonicznego za pomocą tafli szklanych można wyczarować prawdziwe cuda.
Pustaki szklane
Na osobną uwagę zasługują luksfery, czy pustaki szklane, mogące pełnić funkcję samodzielnej ściany w budynku, jak również ścianki działowej, czy po prostu dekoracji w najróżniejszych kolorach. Pustaki szklane dają możliwość układania ich w formie mozaiki, co szczególnie przykuwa uwagę patrzącego.Plastyczność szklanej materii uzyskana w wysokich temperaturach pozwala uzyskać nieprawdopodobne wręcz kształty, a konstrukcja szklanych elementów daje im niespotykaną twardość.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.