Reklama

Tanie OC w Kutnie jest możliwe - sprawdź, jak znaleźć najlepsze oferty

Opublikowano:
Autor:

Tanie OC w Kutnie jest możliwe - sprawdź, jak znaleźć najlepsze oferty - Zdjęcie główne

ubezpieczenie OC

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Mieszkasz w Kutnie i masz dość przepłacania za OC? Dobrze się składa, bo w niniejszym poradniku znajdziesz sporo wskazówek, jak zaoszczędzić na obowiązkowej polisie. Poznaj mechanizmy, które ułatwiają wybór odpowiedniej oferty i uchronienie się przed wydatkiem nawet kilkuset zł bez różnicy w działaniu ubezpieczenia.

Kilka słów o OC

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla każdego właściciela pojazdu zarejestrowanego w Polsce. Dzięki niemu, gdy spowodujesz wypadek lub kolizję, szkoda zostanie pokryta ze środków ubezpieczyciela. Kary za brak ważnej polisy są bardzo dotkliwe, bo nawet kilku-, kilkunastodniowe opóźnienie może skutkować grzywną w wysokości do kilku tys. zł (w zależności od rodzaju pojazdu). O konsekwencjach nieopłacenia składki w terminie możesz przeczytać w artykule https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/oplata-oc-po-terminie/.

Ubezpieczenie OC jest jedyną obowiązkową polisą komunikacyjną w Polsce – w przeciwieństwie np. do autocasco (AC). Zakres jej działania jest zawsze ten sam niezależnie od kwoty wydanej na jej zakup. Dlatego wybierając ubezpieczyciela pod kątem OC, skup się przede wszystkim na jak najlepszej cenie, nawet jeżeli po raz kolejny trzeba będzie zmieniać firmę ubezpieczeniową. Jeśli chcesz oszczędzić, musisz pozbyć się dotychczasowych przyzwyczajeń, które do tej pory sprawiały, że ubezpieczyciel pozostawał ten sam.

Każda składka OC jest obliczana indywidualnie, na podstawie wielu czynników, takich jak:

  • marka, model, wariant wyposażeniowy, pojemność silnika, rok produkcji pojazdu,
  • wiek i doświadczenie właściciela w roli kierowcy,
  • miejsce zamieszkania,
  • planowany roczny przebieg.
Ubezpieczycieli interesuje wiele danych, ponieważ na podstawie własnych algorytmów szacują ryzyko spowodowania szkody, którą trzeba będzie pokryć. Na ogół te firmy w pewnym sensie nie mają zaufania do młodych kierowców, właścicieli szybkich aut czy mieszkańców dużych miast, dlatego narzucają im droższe OC.

Tańsze OC w Kutnie jest możliwe

Kutno nie jest ani najdroższym, ani najtańszym miastem dla polskich kierowców. Każdego interesuje jednak oszczędność. Jak ją uzyskać? Z ogólnych wskazówek warto wymienić następujące:

  • wybieraj bezpieczną jazdę – za brak szkód są przyznawane zniżki, łącznie w wysokości do 60% po kilku latach,
  • jeśli jako młody i niedoświadczony kierowca nie możesz liczyć na atrakcyjne warunki OC, rozważ rejestrację pojazdu wspólnie np. z rodzicem,
  • podczas kupowania samochodu pamiętaj, że ubezpieczyciele proponują niższe OC właścicielom pojazdów o mało sportowej specyfikacji, np. z niewielkimi silnikami.
Najważniejsze jednak jest porównanie dostępnych ofert. Istnieją dwa sposoby, które umożliwiają znalezienie jak najtańszego OC w Kutnie.

Sposób 1 – Agent ubezpieczeniowy

W Kutnie działa wielu specjalistów od ubezpieczeń – agentów, którzy mają dostęp do ofert różnych towarzystw. W ich interesie jest znalezienie dla Ciebie jak najlepszej polisy, a nie sprzedaż produktów określonej marki. Możesz liczyć więc na ich fachowe doradztwo i przede wszystkim zestawienie wielu ofert w jednym miejscu. Ponadto agenci ubezpieczeniowi otrzymują od towarzystw dostęp do specjalnych zniżek, z których możesz skorzystać.

Sposób 2 – Kalkulator OC online

Drugim sposobem na tańsze OC w Kutnie i okolicach jest skorzystanie z kalkulatora, np. na stronie https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/. Wystarczy, że wpiszesz do formularza dane swoje i pojazdu, a specjalny algorytm wskaże wysokość składek w wielu firmach.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE