Reklama

Transport medyczny i transport sanitarny - dlaczego warto?

Opublikowano:
Autor:

Transport medyczny i transport sanitarny - dlaczego warto? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Transport medyczny jest niezwykle ważny, bo nierzadko ratuje życie lub zdrowie. Równie istotny jest jednak transport sanitarny. Czym różnią się między sobą?

Gdy dochodzi do zagrożenia życia lub zdrowia, nie ma czasu na błędne decyzje - trzeba działać szybko i skutecznie. Kluczowa jest tu więc komunikacja między szpitalami firmami zajmującymi się transportem chorych, żeby zostali oni w sposób bezpieczny i na czas dowiezieni na miejsce, gdzie lekarze odpowiednio się nimi zaopiekują. 

Transport medyczny i sanitarny - czym się różnią?

Do pierwszego z wymienionych zaliczamy wszelkie usługi ratownictwa medycznego. Są realizowane w ramach Państwowego Ratownictwa Medycznego (PRM) i dotyczą w głównej mierze transportu, gdy istnieje zagrożenie życia. Odnosi się więc to najczęściej do osób poszkodowanych w wypadkach lub w ciężkich stanach chorobowych. Natychmiastową pomoc zapewniają karetki typu S lub P. Dzięki temu, że mają bogate wyposażenie, zapewniają poszkodowanemu jak najszybszą i najbardziej kompleksową pomoc. 

Transport sanitarny wykorzystuje się do innych, mniej nagłych, wypadków. W ten sposób przewozi się na przykład chorych między szpitalami, na badania, ale też do domów opieki. Dotyczy to więc osób, których życie nie jest zagrożone. Odnosi się to też do osób, których stan zdrowia nie pozwala na swobodne przemieszczanie się. 

Transport sanitarny wykorzystywany jest również do innych celów - przewożenia materiałów biologicznych, jak leki, ale i środków medycznych - leków, szczepionek itp. Do tych zadań używa się karetek typu “T”. Nie są to samochody tak profesjonalnie wyposażone, jak do ratownictwa medycznego, ale podczas transportu kierowcy zawsze towarzyszy ratownik. 

Prywatny transport medyczny i sanitarny - dlaczego warto?

Tak to wygląda w teorii, lecz wiemy z praktyki lub opowieści, że nie zawsze pomoc przybywa na czas. A jak wiadomo w takim wypadku, im dłużej trwa oczekiwanie, tym gorzej. Nieprzypadkowo wiele osób korzysta z prywatnego transportu medycznego. Firmy, które zajmują się takimi usługi realizują zlecenia różnych podmiotów - lekarzy, przychodni, szpitali, firm. Przewóz chorego odbywa się w całkowicie profesjonalnych warunkach, gdzie osoba transportowana ma zapewnioną obsługę, opiekę oraz niezbędną pomoc. 

Poszukując transportu medycznego w Łodzi, warto zainteresować się ofertą firmy Dasmed, która realizuje komercyjne świadczenia medyczne w zakresie transportu medycznego, sanitarnego, przewozu osób niepełnosprawnych, zabezpieczenia medycznego, a także organizuje szkolenia z zakresu pierwszej pomocy. Poznajmy dokładną ofertę Dasmed!

Dasmed - kompleksowa oferta w zakresie transportu medycznego

Dasmed zapewnia profesjonalny, bezpieczny i tani transport medyczny oraz transport sanitarny na terenie Łodzi i całego kraju. Jako jedyna firma ze stolicy województwa łódzkiego, oferuje transport osoby chorej na własnym wózku inwalidzkim, co znacząco ułatwia całą procedurę przewozu. Jest ona mniej kłopotliwa i stresująca dla przewożonego pacjenta. To możliwe dzięki dostępności homologowanych pojazdów, które zostały wyposażone w specjalne szyby oraz pasy mocujące wózek inwalidzki w trakcie transportu. Nie trzeba więc przesadzać chorego z fotela na fotel. Nie ma też problemu, aby przewieźć chorego, jeśli nie posiada własnego wózku, bo są one na wyposażeniu każdego pojazdu Dasmed. 

Pełna oferta obejmuje transport różnego rodzaju - pomiędzy szpitalami i przychodniami, na badania i dializy, do sanatoriów i ośrodków rehabilitacyjnych, transport międzynarodowy, na zabiegi rehabilitacyjne, do Urzędu Miasta, Sądu, Fundacji, dla osób niepełnosprawnych i w podeszłym wieku na imprezy okolicznościowe itd. To również najlepsze zabezpieczenie medyczne w Łodzi i okolicach, które obejmuje transport krwi i materiałów biologicznych. Pełne wsparcie medyczne uzyskamy też podczas organizacji różnych eventów. Profesjonalnie wyposażone pojazdy będą w gotowości na wypadek nieoczekiwanych zdarzeń. W ramach świadczonych usług wykonuje się też wiele innych czynności, między innymi testy na covid-19. 

Zdrowie jest najważniejsze, warto więc mieć zawsze pewność, że w razie, gdy coś się dzieje, szybko zostaniemy przetransportowani na zabieg czy badanie. Takie możliwości zapewnia transport medyczny i sanitarny.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy