Reklama

Trening na drążku do podciągania – sposób na ładnie wyrzeźbione mięśnie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Trening na drążku do podciągania – sposób na ładnie wyrzeźbione mięśnie - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Podciąganie na drążku to jedno z najpopularniejszych ćwiczeń, jakie wykonują osoby trenujące kulturystykę na każdym poziomie zaawansowania. To ćwiczenie to sposób na zbudowanie masy mięśniowej, na poprawę kondycji oraz na zwiększenie siły. Ćwiczenia na drążku to także doskonały sposób na wyszczuplenie sylwetki, na skorygowanie postawy ciała.

Drążek do podciągania ze sklepu marbo-sport.pl to niewielki przyrząd, a jego zakup to też niewielki wydatek. To prosty w obsłudze przyrząd do ćwiczeń. 

Efekty podciągania na drążku zależą od techniki podciągania. Podczas ćwiczenia na drążku do pracy zaangażowanych jest wiele grup mięśniowych. Ale w zależności od chwytu do pracy zostają pobudzone inne partie mięśni. 

Podciąganie nachwytem wzmacnia mięśnie pleców, a podchwytem – mięśnie ramion. Bardzo ważna jest szerokość chwytu i sposób trzymania drążka. Ćwiczenia na drążku to także skuteczny sposób na wyrzeźbienie mięśni brzucha. 

Jak ćwiczyć na drążku?

Na drążku mogą ćwiczyć zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Ćwiczenia na drążku są trudne i wymagające, ale jednocześnie są bardzo efektywne. Wiele osób rezygnuje z treningów na drążku ze względu na wysoki poziom trudności wykonywanych ćwiczeń. Warto jednak włożyć trochę wysiłku, aby cieszyć się z efektów swojej pracy. 

Każdy trening na drążku należy poprzedzić rozgrzewką. Szczególną uwagę należy poświęcić ramionom, barkom i nadgarstkom. 

Aby treningi przyniosły efekty, najlepiej ćwiczyć 3 razy w tygodniu. Treningi na drążku są bardzo wydajne. Podczas ćwiczeń dźwigamy ciężar własnego ciała, ale wraz ze wzrostem zaawansowania można dodać obciążenie.

Na początku warto opanować sztukę luźnego zwisania na drążku. To wbrew pozorom nie jest proste. Aby doskonalić umiejętności w podciąganiu, wystarczy tylko 5 minut ćwiczeń dziennie. Nie należy się zniechęcać, jeśli na początku wykonamy tylko jedno podciągniecie. Osobom początkującym łatwiej jest chwycić drążek, jeśli ustawią dłonie szerzej. Wykonywanie ćwiczenia ułatwi zastosowanie gum oporowych. 

Regularne ćwiczenia na drążku do podciągania to sposób na równomierne ukształtowanie mięśni. Warto zmieniać technikę chwytu, aby harmonijnie rozwinąć mięśnie. Jeden trening można wykonywać w nachwycie, drugi w podchwycie. 

Wzmocnienie mięśni odczuwamy nie tylko podczas ćwiczeń, ale też podczas codziennych aktywności. Łatwiej jest utrzymać prostą sylwetkę i dźwigać np. ciężkie siatki z zakupami. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy