Reklama

Trzy powody, dla których warto w wolnym czasie układać puzzle

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: fot. materiały prasowe

Trzy powody, dla których warto w wolnym czasie układać puzzle - Zdjęcie główne

foto fot. materiały prasowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Ostatni raz miałeś okazję układać puzzle w głębokim dzieciństwie? Czas to zmienić! Taka rozrywka nie jest zarezerwowana jedynie dla dzieci i może być ciekawym pomysłem na spędzenie weekendu w rodzinnym gronie, ze znajomymi lub samemu. Puzzle to także niezawodny sposób na oderwanie się od urządzeń elektronicznych. Poznaj trzy ważne zalety układania puzzli w dorosłym życiu.

To dobre ćwiczenie dla mózgu

Dzieci bardzo często zachęca się do układania puzzli właśnie ze względu na dobry wpływ takiej zabawy na mózg i rozwój malucha. Skomplikowana układanka może okazać się przydatna również dla osób dorosłych, które często zapominają o potrzebie dbania o kondycję mózgu. Warto wiedzieć, że podczas układania puzzli możliwe jest aktywowanie aż ośmiu funkcji poznawczych jednocześnie i to z udziałem obu półkul.

Regularne treningi mózgu mogą skutecznie ochronić przed pojawieniem się choroby Alzheimera i demencji lub przynajmniej znacząco opóźnić ich wystąpienie. Zestawy ze strony puzzle1000.pl mogą być świetnym prezentem dla seniorów, którzy nie tylko będą mogli znowu poczuć się dziećmi, ale także poprawią swoją sprawność umysłową. Układanie puzzli w każdym wieku może mieć ponadto pozytywny wpływ na pamięć wzrokową.

Uczą koncentracji

W przypadku układanek z większą liczbą elementów koncentracja jest niezbędna do odtworzenia obrazka z pudełka. W świecie nastawionym na wielozadaniowość wiele osób ma spory problem ze skupieniem się na jednym zadaniu. Poświęcenie już kilku godzin tygodniowo na układanie puzzli może znacząco poprawić zdolność koncentracji uwagi. To z kolei może mieć pozytywny wpływ nawet na karierę lub ilość wolnego czasu.

Umiejętność skupienia się na powierzonym zadaniu lub wyznaczonym sobie celu jest ważna także w życiu codziennym. Lepsza koncentracja dzięki układankom ze sklepu Puzzle 1000 może przełożyć się ponadto na lepszą pamięć, kreatywność, logiczne myślenie i wyobraźnię przestrzenną. Dla jeszcze lepszych efektów warto na czas układania puzzli wyłączyć telewizor, zostawić w innym pokoju telefon i wybrać muzykę, która nie będzie rozpraszać uwagi.

Świetny sposób na stres

Puzzle mogą okazać się prawdziwym wybawieniem dla wiecznie zestresowanych osób. Niepozorna układanka może pomóc w oderwaniu się od problemów i wyłączeniu z rzeczywistości. Jest to możliwe ze względu na konieczność skupienia się na wyszukiwaniu pasujących elementów, które jest znacznie łatwiejsze przy odcięciu się od bodźców zewnętrznych, bolesnych wspomnień i natrętnych myśli.

Dla wielu osób układanie puzzli z wieloma elementami to najlepszy sposób na wyciszenie się po trudnym dniu w pracy. Niektórzy porównują nawet czas spędzony na układankach do medytacji, podczas której również głowa powinna być wolna od negatywnych myśli. Taka forma spędzania wolnego czasu może przydać się również osobom, które często odczuwają niepokój i są przemęczone ze względu na nadmiar stresu i emocji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy